Egipt znosi część restrykcji.Fot. Pixabay.com/ Peggy und Marco Lachmann-Anke

Popularny wśród Polaków kierunek znosi restrykcje. Nowe zasady są niepokojące

Egipt łagodzi restrykcje, ale niektóre przepisy nadal wzbudzają kontrowersje. Z jednej strony coraz większa swoboda, lecz z drugiej - reguły, które w Europie byłyby szokiem.

Egipt coraz bardziej łagodzi obostrzenia wprowadzone w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Lokalne władze dynamicznie zareagowały na aktywność nowych ognisk, ale niektóre kroki podejmowane przez egipski rząd mogą uchodzić za radykalne. Co ważne, część z nich zostanie nawet po przyjeździe turystów.

Rząd nie spodziewał się tak dużego wzrostu. Polska przekroczyła kolejną granicę. Dane są zatrważająceRząd nie spodziewał się tak dużego wzrostu. Polska przekroczyła kolejną granicę. Dane są zatrważająceCzytaj dalej

Egipt łagodzi przepisy

Biorąc pod uwagę ogromną popularność regionu, nie dziwi fakt, że ostatnio Egipt stał się tematem rozmów na całym świecie. We wtorek 23 czerwca premier kraju Mustafa Madbuli na konferencji prasowej ogłosił kolejną fazę łagodzenia obostrzeń. Polityk zadeklarował, że kawiarnie, bary oraz restauracje będą otwarte, jednak przyjmą wyłącznie 25 proc. standardowej liczby gości. Co więcej, lokale gastronomiczne muszą zakończyć pracę o godzinie 22:00. Niedostępne będą jednak fajki wodne.

- Jesteśmy w stanie pokonać tę pandemię z najlepszym możliwym rezultatem i minimalnymi stratami - deklarował cytowany przez redakcję Onetu premier Madbuli.

Egipt z kontrowersyjną regułą

Jednak otwarcie lokali gastronomicznych do 22:00, czy też sklepów do 21:00 nie wzbudza tyle kontrowersji, co przepis mówiący o godzinie policyjnej. Egipt wprowadził ścisły zakaz opuszczania mieszkań już 3 miesiące temu - 25 marca. Wtedy też obowiązywał w godzinach od 20:00 do 5:00. Madbuli zdecydował się na liberalizację przepisu - od 27 czerwca będzie obowiązywał między 22:00 a 4:00. Co ciekawe, wcześniej rząd zdecydował się na swego rodzaju ukłon w stronę turystów - częściowe zniesienie wiz. Warto dodać, że połączenia międzynarodowe ruszą już 1 lipca.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

- Wszyscy musimy żyć z pandemią [...]. Próbowaliśmy znaleźć równowagę między otwarciem kraju a utrzymaniem niezbędnych środków sanitarnych - argumentował premier Egiptu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą

Źródło: Onet

Następny artykuł