Egipt i inne państwa na literę "E"Fot. Pixabay.com/Hans

Znacie państwo na literę E? Wiele osób potrafi wymienić tylko Egipt

Egipt to turystyczny kraj, który znają wszyscy. Co roku mnóstwo Polaków jeździ tam na wakacje. Wiele osób nie potrafi jednak wskazać innego państwa, którego nazwa rozpoczyna się na literę "E". Jedno z nich znajduje się blisko Polski. Znacie jakieś?

Egipt co roku przyciąga tłumy turystów. Nic dziwnego, ponieważ jest tam mnóstwo atrakcji. Do tego biura podróży oferują wyjazdy w atrakcyjnej cenie. Warto zobaczyć takie zabytki jak Sfinks, Piramida Cheopsa lub przepłynąć się po Nilu. Jednak turyści mogą odwiedzać także inne kraje, których nazwa rozpoczyna się od litery "E". Znacie inne przykłady niż Egipt?

W TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecieW TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecieCzytaj dalej

Egipt i inne kraje na literę "E"

Innym przykładem jest Estonia. To europejski kraj, który zalicza się do grona państw bałtyckich. Położone jest niedaleko Polski. W ostatnim czasie wyjazdy do tego kraju są bardzo popularne. Podróżujących przyciąga stolica kraju, czyli Tallin.

Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Podczas podróży samochodem może dojść do najgorszegoNa zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Podczas podróży samochodem może dojść do najgorszegoCzytaj dalej

Za oceanem można znaleźć państwo o nazwie Ekwador. Położone jest w Ameryce Południowej, przy zachodnim wybrzeżu tego kontynentu. Sąsiaduje z Kolumbią i Peru. Turystów przyciągają miasta Quito i Guayaquil oraz niesamowita latynoska kultura. Przez kraj przebiega równik, a więc należy spodziewać się upałów.

Zostając przy gorących klimatach trzeba wrócić do Afryki. Na Czarnym Lądzie można znaleźć dwa państwa, których nazwa rozpoczyna się na literę "E". Są to Etiopia i Erytrea. Etiopia kojarzy się przede wszystkim z ogromną biedą. Warto tam jednak pojechać, aby poznać typową, afrykańską kulturę.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
2. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
3. Kataklizm nad Ameryką. Turyści mogą być w ogromnym niebezpieczeństwie, muszą uciekać

Z kolei Erytrea to kraj, który podobnie jak Egipt, położony jest nad Morzem Czerwonym. Można tam także zapoznać się z arabskimi zwyczajami. To wszystkie państwa na literę "E". Jak widać, nie ma ich dużo. Znaliście wszystkie? Pochwalcie się tym w komentarzach na Facebooku.

Największa górska twierdza Europy znajduje się w Polsce. Widzieliście ją na żywo?Największa górska twierdza Europy znajduje się w Polsce. Widzieliście ją na żywo?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować
  4. Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyć
  5. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie
  6. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądów i zabobonów

Źródło: panstwo.atlas.edu.pl, Wikipedia

Następny artykuł