Egipt MuzeumFot. Unsplash.com/Michał Parzuchowski

Najbardziej wyczekiwane muzeum świata wkrótce zostanie otwarte. Znany jest termin i cena biletów

Egipt wkrótce pochwalić się będzie mógł jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie. Ludzie z całego świata czekają na nie od dawna, w końcu jednak podano szczegóły. Wielu turystów z pewnością będzie zachwyconych.

Egipt to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na całym świecie. Ilość atrakcji oraz zabytków, które można tam zobaczyć, zadowoli nawet najbardziej wymagającego turystę. Wkróce jednak do tej długiej listy dopisane zostanie jedno z najbardziej wyczekiwanych muzeów na świecie - Wielkie Muzeum Egipskie.

Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcęNie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcęCzytaj dalej

Jak twierdzą jego twórcy, ma to być największe na świecie muzeum związane ze sztuką, historią oraz archeologią Egiptu. Budowa tego niezwykłego obiektu wciąz trwa, w końcu jednak pojawiła się szansa na szybkie jej ukończenie. Podane zostały nawet szczegóły dotyczące terminu otwarcia oraz cen biletów.

Egipt zapowiada otwarcie Wielkiego Muzeum

Budowa tego niezwykłego obiektu rozpoczęła się już w 2012 roku, turyści jednak nie spodziewali się, że potrwa aż tak długo. Jakby tego było mało, pierwsze zapowiedzi mówiły o cenach rzędu niemalże tysiąca złotych, na szczęście prawda okazała się dużo bardziej łaskawa.

Egipski minister turystyki i starożytności, Khaled al-Anani, przekazał w końcu szczegóły dotyczące Wielkiego Muzeum Egipskiego. Zgodnie z jego słowami, otwarcie będzie miało miejsce już w ostatnim kwartale 2020 roku. Na szczęście bilety do niego również mają być o wiele łaskawsze, niż na początku. Jak podaje Daily News Egypt, studenci spodziewać się mają wejściówek za niecałe 50 zł, a cena biletu normalnego najprawdopodobniej nie przekroczy 100 zł.

Zapowiedzi są naprawdę imponujące

Być może dla niektórych turystów ceny te mimo wszystko mogą wydawać się wygórowane, jednak po kupnie wejściówki na pewno nitk nie będzie rozczarowany. Muzeum to ma być nową, największą atrakcją Egiptu, w której wnętrzu znajdziemy wszystkie, najsłynniejsze eksponaty związane z tym krajem. Jak podaje National Geographic, na własne oczy zobaczyć tam będzie można nawet przedmioty z legendarnej piramidy Tutanchamona.

Jakby tego było mało, w jednym budynku zgromadzonych ma zostać około 2 tysięcy eksponatów, które nigdy wcześniej nigdzie nie były wystawiane. Na terenie całego obiektu znaleźć się mają również punktu usługowe, kina, sklepy czy nawet restauracje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu
  2. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  3. 3 loty dziennie odwoływane w Polsce, 4,3 miliony turystów poszkodowanych. Można stracić cierpliwość
  4. Polskie miasto lata temu zamknęło punkt widokowy dla turystów. Teraz zapadła przełomowa decyzja, turyści mają powód do radości
  5. Kopią masowe groby dla zwierząt, które zginęły i ucierpiały w pożarach. Wiadomości z Australii wyciskają łzy
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: National Geographic

Następny artykuł