Egipt i piękne zabytkifot. Maja Lachowicz

Byliście w Egipcie? Polacy chętnie odwiedzają afrykański kraj

Egipt jest jednym z najstarszych państw świata. Jego długa i bogata historia fascynuje ludzi na całym świecie. Dodatkowo ma piękne plaże nad ciepłymi morzami, które przyciągają turystów jak magnes.

Egipt jest kolebką starożytnej cywilizacji, która utworzyła państwo na długo przed tym, gdy na ziemiach dzisiejszej Polski plemiona zaczęły tworzyć wspólnoty. Sprzyjające warunki pozwoliły na szybki rozwój w wielu dziedzinach, a wiemy to dzięki zachowanym zabytkom i dokumentom. Archeolodzy nadal dokonują wielu odkryć, które uzupełniają naszą wiedzę o czasach starożytnych.

Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz. Najbardziej zagrożone regiony turystyczneFatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariusz. Najbardziej zagrożone regiony turystyczneCzytaj dalej

Egipt zachwyca monumentalnymi budowlami

Najbardziej znanymi zabytkami, które kojarzą się z tym krajem, są piramidy w Gizie. Najstarszą i za razem największą z nich, jest piramida Cheopsa zbudowana w okresie Starego Państwa ok. 2560 lat p.n.e. Kolejna została wybudowana przez jego syna Chefrena, a następna przez wnuka Mykerinosa. Towarzyszy im słynny Sfinks, który ma głowę faraona i ciało lwa. Został wykuty w kamieniu pozostawionym w kamieniołomie po wydobyciu bloków, z których zbudowano piramidy.

Wzdłuż Nilu znajduje się wiele pozostałości po czasach starożytnych, w postaci świątyń i pałaców, a także Dolina Królów, która była miejscem pochówku władców. Gdy okazało się, że piramidy można łatwo okraść, faraonowie zaczęli przygotowywać swoje grobowce pod ziemią. Tym, który pozostał niemal nienaruszony do naszych czasów, jest grobowiec Tutanchamona. Skarby z jego wnętrza, wraz ze słynną maską można dziś zobaczyć w Muzeum Egipskim w Kairze.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki skandal w WHO. Nie mieści się w głowie. Prawda wyszła na jaw
2. Wypowiedź Czarnka o kobietach jest kroplą w morzu. Nieznane wypowiedzi w rozmowach z Radio Maryja
3. Skutki są porażające. Huragan przeszedł nad Polską. Straszna noc dla części Polski

Wypoczynek nad ciepłym morzem

Chociaż zwiedzanie zabytków starożytnego Egiptu jest bardzo ciekawe, wiele osób wybiera się do tego kraju ze względu na zupełnie inne atrakcje. Nad Morzem Czerwonym powstało wiele kurortów, które oferują komfortowy wypoczynek przy plaży. Jest także możliwość nurkowania w celu oglądania rafy koralowej, oraz uprawianie sportów wodnych. Byliście w Egipcie? Wolicie wycieczki krajoznawcze, czy relaks w hotelu?

Egipt

Egipt

Fot. Maja Lachowicz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w Łodzi. 45-latek pod wpływem wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Tłumaczy, że miał ważny powód
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł