Dzień Ojca niewiarygodny dramatFot. Pixabay.com/kropekk_pl

14 ofiar i ponad 100 rannych, Dzień Ojca stał się prawdziwą tragedią. Informacje dotarły do mediów z USA

Dzień Ojca przyniósł szokujące statystyki. Służby przekazały informacje o 14 ofiarach śmiertelnych i ponad 100 osobach rannych w wyniku dramatycznych wydarzeń, do jakich doszło na ulicach miasta. Jak dotąd najmłodszą osobą, która poniosła śmierć, jest 3-letni chłopiec. Smutne wiadomości potwierdził w mediach szef policji.

Dzień Ojca w Stanach Zjednoczonych okazał się wyjątkowo krwawy. W Chicago doszło do licznych strzelanin, które skończyły się śmiercią aż 14 osób. Wśród nich jest aż 5 osób nieletnich - najmłodszą jest 3-letni chłopiec. Służby potwierdziły również, że ponad 100 osób zostało rannych. Sprawami zajmuje się lokalna policja, ale potwierdzono już, że to odnotowano jeden z najczarniejszych weekendów w mieście, z którego wciąż napływają szokujące informacje.

Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęOtwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęCzytaj dalej

W Chicago wiele rodzin zamiast świętować Dzień Ojca, opłakuje dzisiaj zmarłych członków lub czuwa nad rannymi bliskimi w szpitalach. Statystyki przekazane przez policję do mediów są przerażające. W wyniku licznych strzelanin zginęło 14 osób i jak dotąd 104 mieszkańców zostało rannych. Niestety aż 5 ofiar to osoby nieletnie. Tak dramatycznego weekendu pod względem przestępstw z użyciem broni palnej w Chicago w tym roku jeszcze nie było. Szczególnie wstrząsająca jest wiadomość o 3-letnim chłopcu, który został trafiony, gdy jechał samochodem wraz ze swoim ojcem. Dziecko nie przeżyło.

Dzień Ojca: nie żyje 14 osób

Po tym, jak Dzień Ojca okazał się jednym z najbardziej tragicznych dni w Chicago, głos zabrał szef policji David Brown. Zarówno media, jak i lokalną społeczność najbardziej zszokowały liczby. W strzelaninach zginęło wiele młodych osób. Zdaniem funkcjonariuszy dramatyczne wydarzenia związane są z porachunkami gangów narkotykowych. Służby rozpoczęły poszukiwania morderców, jednak do tej pory nie przekazano informacji o zatrzymaniach. Mnóstwo rodzin przeżywa obecnie trudne chwile.

- Kule nie rozrywają tylko rzeczy, w które trafiają. Pociski rozbijają także rodziny. Pociski niszczą dzielnice i niszczą poczucie bezpieczeństwa w społeczności - słowa szefa policji Chicago Davida Browna cytuje portal Wirtualna Polska.

Dzień Ojca skończył się tragicznie dla wielu rodzin, zwłaszcza że śmierć w wyniku strzelanin poniosło aż 5 osób nieletnich. Poza 3-latkiem, którego kula trafiła podczas jazdy samochodem, zginął także 15-latek postrzelony w nogę, klatkę piersiową i brzuch. Chłopak został przetransportowany do szpitala przez lekarzy, jednak nie udało się go uratować. W czasie poniedziałkowej strzelaniny 13-latka, która oglądała telewizję w swoim domu, została trafiona w szyję. Nie przeżyła.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną

Prawdopodobnie Dzień Ojca od dawna nie był tak smutny dla mieszkańców Chicago. Służby mają coraz większy problem z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom, których spokój zakłócają porachunki gangów narkotykowych. W trakcie takich strzelanin nierzadko umierają osoby, które przypadkowo znalazły się w centrum dramatycznych wydarzeń. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o tragedii w Chinach, w wyniku której zginęło 8 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz zaraził Kamila Stocha COVID-19? Wielkie napięcie w kadrze skoczków
  2. GW: Biskup Edward Janiak pilnie przewieziony do szpitala. “Był nietrzeźwy”, aż trudno uwierzyć
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł