Dzień Ojca już dzisiaj.Fot. Pixabay.com/ kruszyzna0

Wszystkim ojcom życzymy niezwykłych podróży dookoła świata

Dzień Ojca to wyjątkowe święto również dla wszystkich panów, którzy mają słabość do podróżowania. Jeśli Twój tata ma w sobie żyłkę prawdziwego obieżyświata, te życzenia to absolutny strzał w dziesiątkę.

Dzień Ojca to czasami prawdziwe wyzwanie. Ten niezręczny moment, gdy przychodzi nam złożyć komukolwiek życzenia, ale nie wiemy co powiedzieć oprócz standardowego “wszystkiego najlepszego” - każdy choć raz w życiu miał taką sytuację. Niezgrabne “yyyy”, a także jąkliwe “eeeee”, czyli standardowy zestaw niedoświadczonego retora. Ale spokojnie. Po tym krótkim poradniku żaden Dzień Ojca nie zakończy się klapą.

Zatrważające doniesienia. Zakaz zbliżania się do plaż. Najwyższy stan ostrożności wprowadzony na północy FrancjiZatrważające doniesienia. Zakaz zbliżania się do plaż. Najwyższy stan ostrożności wprowadzony na północy FrancjiCzytaj dalej

Dzień Ojca: przede wszystkim szczerość

Pamiętajmy, że składanie życzeń powinno opierać się na szczerości i rzeczywistych potrzebach. Nie będziemy przecież życzyć komuś lotu parowcem nad Amazonką, jeśli doskonale wiemy, że raz - nasz tata ma lęk wysokości (a przynajmniej mój), dwa - po prostu jego ambicją nie jest podróż po Ameryce Południowej. Jeśli dokładnie przemyślimy, co tak naprawdę marzy się naszym tatom, Dzień Ojca nie minie w atmosferze niezręcznej ciszy.

Podobnie sprawa ma się z prezentami. Jeśli doskonale wiemy, że nasz tata potrzebuje porządnych butów do chodzenia po górach, nie zakupimy na Dzień Ojca klapek, bo akurat marzy nam się wyjazd nad morze. Umówmy się, szczerość w relacjach rodzinnych sprawdza się doskonale nie tylko od święta, więc wcześniej ustalmy - czy jedziemy spacerować po Tatrach, czy wylegiwać się na plaży w Jastarnii.

Dzień Ojca: postaw na unikalność

Życzenia na Dzień Ojca powinny być dostosowane do każdego taty z osobna. Twój ma słabość do żartów o Szwedach? Ok, nawet jeśli to z lekka rasistowskie, zapakuj mu jego prezent w błękitny papier, obwiąż żółtą kokardą i powiedz, że ten drobny upominek przyda mu się podczas następnego wyjazdu do Sztokholmu. Ty oszczędzisz sobie wysiłków, układając żarty o Muminkach, a Twój tata będzie wiedział, że naprawdę rozumiesz jego poczucie humoru (nawet jeśli to nieprawda).

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny potwierdziły. Okropny skandal. Świat przeciera oczy z niedowierzania
2. Nowe stawki VAT od początku lipca. Wiemy już, co zdrożeje i lepiej uszykuj więcej pieniędzy na zakupy

Kolejnym patentem jest odejście od standardowej formułki “wszystkiego najlepszego” i skomponowanie piosenki, ułożenie rymowanki, albo nawet pokazu slajdów ze zdjęciami z ostatnich wakacji (propozycja zwłaszcza dla studentów - Power Point na tym etapie życia odgrywa wiodącą rolę). Jeśli jednak jesteśmy mniej utalentowani muzycznie, a rymowanki są passe, Dzień Ojca powinniśmy uczcić porządnym toastem. “Za podróż na Islandię!” lub “Niech w końcu wrócą połączenia Ryanaira!”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)
  2. Jarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorąco
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Opcji jest naprawdę sporo - na co Wy postawicie w tym roku?

Następny artykuł