Dzień bez samochodu w PolscePixabay.com/Caranfinwen

Dziś jest dzień bez samochodu. Czym będziecie podróżować?

Dzień bez samochodu obchodzony jest 22 września, a więc dzisiaj. Pora więc zostawić auta w garażu i zdecydować się na podróż komunikacją miejską. Tym bardziej, że są zniżki. Jakimi środkami transportu można podróżować?

Dzień bez samochodu przypada na dziś. Z tego powodu można za darmo jeździć autobusem, tramwajem, metrem, SKM i pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Jednak nie tylko w Warszawie obchodzony jest ten dzień.

W końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościW końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Dzień bez samochodu w Polsce

Warszawski ratusz przekazał w komunikacie, że dzień ten ma służyć pokazaniu, że transport publiczny jest korzystną alternatywą dla środowiska naturalnego. Bezpłatne będą podróże w strefie miejskiej i podmiejskiej. Bramki w metrze będą otwarte, a kasowniki wyłączone lub oznaczone. Za darmo będzie można korzystać też z parkingów P+R.

Do akcji włączyły się też Koleje Mazowieckie. Bezpłatny przejazd obejmuje przystanki Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica oraz autobusy KM na odcinku Modlin - Lotnisko Modlin.

Do zostawienia samochodów w garażu zachęcają też Kraków, Łódź oraz Toruń. W tym ostatnim postanowiono zorganizować nawet konkurs. - Konkurs fotograficzny "Utrzymujemy miasto w ruchu" będzie przeprowadzony na Facebooku. Zadaniem uczestników będzie uchwycenie za pomocą aparatu miasta w ruchu, czyli tego, jak mieszkańcy Torunia poruszają się bez wykorzystania samochodu - mówiła rzecznik prasowa MZK w Toruniu Sylwia Derengowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą
2. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu
3. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

To świetny dzień, aby odpocząć od prowadzenia auta. Można także zobaczyć, jak funkcjonuje transport publiczny, a przy okazji zadbać o środowisko. Skorzystacie z tej możliwości? Jaką formę transportu wybierzecie? Powiedzcie nam na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupił fermę i przeprowadził się na nią z żoną i córeczkami. Właściciel zginął od 7 strzałów, rusza proces
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Tata zrobił córeczce zdjęcie na łódce. Dopiero później zobaczył piorunujący szczegół, włosy stają dęba
  4. Skandal w turystycznym mieście na zachodzie Polski. Ręce opadają. Jest nagranie
  5. Leciała samolotem i nagle poczuła silny ból. Na pokładzie rozpoczęła się akcja. Finału nikt się nie spodziewał
  6. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się

Źródło: Polsat News

Następny artykuł