dzieci z bullerbynnk.com.pl

Czytaliście "Dzieci z Bullerbyn"? Wspaniałe wspomnienia

Dzieci z Bullerbyn są kultową książką, którą każdy powinien przeczytać w dzieciństwie. Opowiada historię grupy dzieci, które mieszkały w jednej szwedzkiej osadzie. Wielu chciałoby przeżyć takie przygody jak fikcyjna grupa przyjaciół. Pamiętacie tę lekturę?

Dzieci z Bullerbyn ukształtowały pokolenia dzieci z całego świata. To właśnie dzięki przygodom sześciorga bohaterów w wielu z nas obudziła się ciekawość świata i chęć przeżywania spaniałych przygód. Pamiętacie tę książkę?

Polsat informuje. Znów wszystko zamykają. Premier potwierdził. Smutne wieści z zagranicyPolsat informuje. Znów wszystko zamykają. Premier potwierdził. Smutne wieści z zagranicyCzytaj dalej

Dzieci z Bullerbyn kultową książką

Akcja książki dzieje się w fikcyjnej osadzie Bullerbyn, w której mieszczą się zaledwie trzy zagrody, w których mieszkają bohaterowie. Na początku poznajemy Lisę, która jest narratorką opowieści. Dziewczynka mieszka w Zagrodzie Środkowej razem z braćmi: Lassem i Bossem. Przyjaźni się z siostrami z Zagrody Północnej - Brittą i Anną oraz chłopcem z Zagrody Południowej - Ollem. Wspólnie przeżywają niezapomniane przygody.

Co ciekawe, fikcyjne Bullerbyn było wzorowane na innej szwedzkiej miejscowości - Sevedstorp niedaleko miasteczka Vimmerby, w którym w roku 1907 urodziła się autorka ksążki - Astrid Lindgren. W Sevedstorp do dzisiaj można zobaczyć trzy sąsiadujące domy, gdzie rodzice pisarki przeprowadzili się niedługo po jej narodzinach i gdzie spędziła dzieciństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

W Polsce książka jest lekturą szkolną i inspiruje kolejne pokolenia dzieci. Dużą popularnością cieszy się wydanie "Naszej Księgarni" z charakterystyczną grafiką trzech zagród. Astrid Lindgren w swoim dziele pokazała swoje własne dzieciństwo, zachęcając innych do kreatywneg spędzania czasu. Macie jakąś swoją ulubioną przygodę z Bullerbyn? Zachęcamy do podzielenia się w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie inaczej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł