Dzieci mogą liczyć na mniej obostrzeń.Fot. Unsplash.com/ Anna Samoylova

Chcą znieść ograniczenia dla dzieci i młodzieży. Ale nie wszystkie. Jak będą wyglądały ich wakacje?

Dzieci i młodzież mogą liczyć na kolejne luzowania obostrzeń, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Co ciekawe, działacze branży turystycznej domagają się jeszcze większych zmian.

Dzieci szczególnie liczą na wakacje bez obostrzeń i ścisłych zasad rygoru sanitarnego. Apel najmłodszych popiera wiceprezes Polskiej Izby Turystycznej, Andrzej Kindler. Działacz zwrócił się bezpośrednio do Ministerstwa Rozwoju z własnymi propozycjami dla dzieci i młodzieży. Uważa, że przepisy rządu są za bardzo rygorystyczne.

Wojewoda podnosi alarm, sytuacja robi się dramatyczna. Część Polski poważnie zagrożonaWojewoda podnosi alarm, sytuacja robi się dramatyczna. Część Polski poważnie zagrożonaCzytaj dalej

Dzieci chcą "normalnych" wakacji

Zdaniem Andrzeja Kindlera przepisy dotyczące wakacji dzieci i młodzieży powinny mieć podobny charakter do ostatnich luzowań z 29 maja. Co ciekawe, te reguły Ministerstwo Rozwoju konsultowało właśnie z Polską Izbą Turystyczną (dokładnie 8 maja). Do tej pory poluzowano przepisy dotyczące wyjazdów zorganizowanych. Teraz PIT chce podobnie daleko idących zmian konkretnie dla dzieci na obozach czy koloniach. Wiceprezes organizacji wystosował list do sekretarza stanu w MR odpowiedzialnego za sprawy turystyki, Andrzeja Guta-Mostowego, w którym szczegółowo opisuje swoje propozycje.

- Ministerstwo Rozwoju pomogło nam w przeprowadzeniu przez kilka resortów zasad, bez których organizatorzy wypoczynku byli bezradni, bali się bowiem podejmować jakieś przygotowania do letnich wyjazdów. Niestety, projekt wytycznych utknął wtedy na dłużej w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Dlatego teraz wydaje się już archaiczny – podkreśla Kindler w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Dzieci z mniejszą liczbą ograniczeń

Wiceprezes Polskiej Izby Turystycznej proponuje dopuszczenie wspólnych wyjść dzieci uczestniczących w koloniach, czy obozach do kina, parków rozrywki oraz na basen. Ponadto, zdaniem działacza można też przywrócić wielkość grup dzieci i młodzieży do wymiaru sprzed epidemii, a także dopuścić większą, niż przewidziana w obecnych przepisach, liczbę uczestników mieszkających razem w pokoju lub namiocie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie do wiary, co się dzieje w polskich górach. Najstarsi mieszkańcy przecierają oczy ze zdumienia
2. McDonald's dokonuje rewolucji w swoich flagowych potrawach. Co ciekawe, zmiany zaczyna od Polski

- Sytuacja jest bowiem dynamiczna i wiele się zmieniło. Od razu zgłaszamy więc propozycje zmian, żeby jak najszybciej można było zaktualizować potrzebne nam wskazówki. Ponownie liczymy na pomoc ministra Andrzeja Guta-Mostowego i jego ekipy z departamentu turystyki w zajęciu się tym żywotnym dla naszego środowiska problemem – wyjaśnia wiceprezes Izby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Marcina Prokopa kradnie serca. Trudno znaleźć kobietę, która dorówna jej naturalnym pięknem
  2. Ogromny, dziki kot grasuje w lasach. Co na to mieszkańcy Szczecina?
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowym

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł