dzieci wakacje szkołafot. pixabay.com/ArtTower

Wakacje w Polsce będą krótsze przez pandemię? Politycy zabrali głos, nie brzmi to dobrze

Dzieci będą musiały przygotować się na możliwość wydłużenia roku szkolnego. Panująca epidemia może spowodować skrócenie wakacji.

Przez panującą epidemię koronawirusa SARS-CoV2, dzieci nie mają możliwości chodzenia do szkoły. Okazuje się, że trudna sytuacja może przełożyć się na długość wakacji 2020. Uczniowie muszą być gotowi na możliwość wydłużenia roku szkolnego.

Pasażerowie Flixbusa pilnie poszukiwani. Koronawirus na pokładziePasażerowie Flixbusa pilnie poszukiwani. Koronawirus na pokładzieCzytaj dalej

Krótsze wakacje dla dzieci

Z powodu epidemii koronawirusa, zajęcia w szkołach zostały odwołane na miesiąc. Nie wiadomo jeszcze, czy taki stan potrwa tylko do świąt wielkanocnych, czy zostanie jeszcze wydłużony. Jest to sprawa ważna nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. Rozważane są w tym momencie różne scenariusze, w tym wydłużenie roku szkolnego.

Wypowiedział się w tej sprawie wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Nie podał żdanych konkretnych informacji, ale poinformował o możliwości wydłużenia roku szkolnego oraz skrócenia tegorocznych wakacji, czego z pewnością wiele osób wolałoby uniknąć.

- Może się okazać, że wakacje będą skrócone, ale za wcześnie by przesądzać ten scenariusz – powiedział Jarosław Gowin w wywiadzie dla radiowej Trójki.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we Włoszech
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

Minister dodał również, że o ile placówki edukacyjne zostaną otwarte zaraz po świętach, nie ma zagrożenia dla terminu egzminów maturalnych i rekrutacji na studia. O wszystkich nowych decyzjach rząd ma nas na bieżąco informować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy

źródło: se.pl

Następny artykuł