Dzieci czekają na decyzję Ministerstwa. Stawką tegoroczne wakacje.Fot. Ivan Aleksic/ Unsplash

Polski minister zabrał głos na temat dzieci. Zapowiedział ważne zmiany

Dzieci do tej pory mogły tylko pomarzyć o normalnych wakacjach. Sprawą postanowił zająć się minister edukacji.

Dzieci w najbliższych dniach powinny śledzić komunikaty ministra Dariusza Piontkowskiego, bowiem w przeciągu najbliższych dni mają zapaść decyzje o wyjazdach najmłodszych.

Rząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyRząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyCzytaj dalej

Dzieci czekają na decyzję

MEN, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny mają opublikować wytyczne dotyczące tegorocznych wyjazdów dzieci i młodzieży. We wtorek podczas konferencji prasowej minister Piontkowski wskazał szereg instytucji, które współpracują na polu powrotu dzieci do szkół. Jak na razie opublikowano procedury dotyczące: przedszkoli; klas I-III szkół podstawowych; konsultacji z nauczycielami w szkołach; zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno-wychowawczych i wczesnego wspomagania dzieci; przeprowadzania egzaminów; zajęć praktycznych w szkołach policealnych; działania poradni psychologiczno-pedagogicznych; opieki w bursach i internatach. Kwestią wyjazdów letnich Ministerstwo zajmować się będzie na dniach.

- Jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnych wytycznych. Te najbliższe, które nas czekają, będą dotyczyć możliwości zorganizowania wypoczynku letniego - powiedział Piontkowski.

Wyjazdy dzieci, ale w rygorze

- W tej chwili trwają ostatnie konsultacje dotyczącego tego, jak te wytyczne mogłyby wyglądać. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy mogli te wytyczne pokazać. Wydaje się, że w tym roku będzie można taki wypoczynek zorganizowany dla dzieci i młodzieży zorganizować, aczkolwiek przy specjalnych obostrzeniach - podkreślił szef resortu.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Ważna deklaracja premiera ws. zamkniętych granic. Słowa, na które wielu czekało
2. Emeryci i renciści stracą jedną z istotnych ulg. Spółka energetyczna musi uwolnić pieniądze

Chęć wyjazdów wzbudzi najpewniej zapowiadany przez rząd bon turystyczny potocznie nazywany 1000+. Środki mogą pokryć m.in. bazę noclegową, posiłki oraz atrakcje. Według szacunków Ministerstwa, świadczenia w wysokości 1600 zł wystarczyłyby na 12-dniowy wyjazd dla dzieci w wieku szkolnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Sprawdzili ceny noclegów w Polsce na wakacje. Wielkie zaskoczenie dla turystów
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda Polka

Źródło: Onet

Następny artykuł