dzieci usafot. Pexels Markus Spiske

Dzieci lądują w szpitalach, ale nie przez koronawirusa. Bardzo rzadka choroba za granicą

Dzieci trafiają do zagranicznych szpitali z bardzo rzadką chorobą. Nie jest to koronawirus, jednak lekarze badają, czy choroby mogą mieć jakiś związek. Ich objawy są bardzo podobne.

Dzieci trafiają do nowojorskich szpitali z bardzo rzadką chorobą Kawasakiego. Jak podaje O2, tylko między 17 kwietnia a 1 maja przyjęto 15 małych pacjentów. Etiologia tej choroby nie jest znana. Lekarze starają się zbadać, czy ma ona jakikolwiek związek z koronawirusem.

Szumowski powiedział o jesieni. Mówił o dwóch epidemiach, których boi się najbardziejSzumowski powiedział o jesieni. Mówił o dwóch epidemiach, których boi się najbardziejCzytaj dalej

Dzieci w nowojorskich szpitalach

Chore dzieci walczą o życie w szpitalu w Nowym Jorku. Pięcioro z nich wymaga podłączenia do respiratora. U czterech potwierdzono dodatkowo obecność SARS-CoV-2, a u sześciorga - przeciwciała na antygeny koronawirusa.

Lekarze badają, czy koronawirus ma jakikolwiek wpływ na rozwój choroby Kawasakiego. Obie choroby są bardzo podobne - występują gorączka, wysypka, rozdrażnienie. Może to prowadzić do błędnego rozpoznania i diagnozy.

Nieleczona choroba Kawasakiego może doprowadzić nawet do śmierci pacjenta. Chory przechodzi przez 3 fazy: w pierwszej objawia się wysoka gorączka i wysypka, w drugiej biegunka, wymioty i ból brzucha, a w trzeciej przemęczenie i brak energii. Najczęściej na tę chorobę zapadają dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Relacja z Zakopanego obnażyła prawdę. Przykre słowa wyciskają łzy
2. Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitału

W Stanach Zjednoczonych stwierdzono już 1,2 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Śmierć poniosło ponat 70 tysięcy osób, a wyzdrowiało 160 tysięcy. W samym Nowym Jorku wykryto ponad 319 tysięcy zakażeń oraz 19 tysięcy zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakończono akcję poszukiwawczą na jeziorze. Niestety potwierdził się najgorszy scenariusz, z wody wyłowiono ciało
  2. 2-letnia suczka wciąż wygląda jak szczeniak. Jej niecodzienny wygląd nie jest wynikiem żadnej choroby
  3. Pracuje w laboratorium w Wuhan. Media: miała dość plotek, wyjawiła prawdę
  4. Jest potwierdzenie. Otworzą granice, ale nie dla wszystkich
  5. Trzęsienie ziemi w Europie. Na jednym się nie skończyło, eksperci potwierdzili
  6. Anna Lewandowska wyjawiła płeć swojego dziecka? Zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości (FOTO)

źródło: O2.pl

Następny artykuł