Dzieci mogą być zagrożone na koloniach?Fot. Pixabay.com/ pixel2013

Organizatorzy wakacji mówią o największym zagrożeniu. Trzeba brać je pod uwagę

Dzieci w tym roku pojadą na kolonie oraz obozy letnie, ale będą to wyjazdy całkowicie inne niż wcześniej. Co ważne, głośno jest o pewnym zagrożeniu, które może dotknąć szczególnie najmłodszych urlopowiczów.

Dzieci i młodzież pojadą na wakacje, ale będą zobowiązane do przestrzegania zasad rygor sanitarnego. Zarówno dla uczestników, jak i organizatorów wyjazdów będzie to niemałe wyzwanie. Niestety, branża ostrzega przed pewnymi zagrożeniami, które wpisują się w ryzyko wyjazdów grupowych.

Samochód runął prosto na pociąg, są ofiary i ranny. Tragiczne wiadomości ze świata obiegły mediaSamochód runął prosto na pociąg, są ofiary i ranny. Tragiczne wiadomości ze świata obiegły mediaCzytaj dalej

Wyjątkowe wakacje dzieci

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, wyjazdy dzieci będą mogły się odbywać wyłącznie pod warunkiem respektowania zasad reżimu sanitarnego. Regularna dezynfekcja obiektów, ograniczenie liczby dzieci w grupach oraz wyraźnie przerzedzona siatka zajęciowa na koloniach to tylko niektóre przepisy, które proponuje resort. Niestety, mimo licznych regulacji, nie ma gwarancji, że dzieci będą na wyjazdach całkowicie bezpieczne.

Dzieci, ale przede wszystkim rodzice będą musieli się zmierzyć z pewną dozą niepewności. Już teraz organizatorzy imprez zaznaczają, że opiekunowie najmłodszych nie będą mieli możliwości wejścia na teren obiektów. Branża ostrzega, że ewentualne odwiedziny mogłyby być tragiczne w skutkach dla wszystkich uczestników turnusu.

Dzieci zagrożone koronawirusem?

Mimo współpracy z lokalnymi oddziałami Sanepidu organizatorzy zaznaczają, że nie ma gwarancji uchronienia uczestników przed zakażeniem koronawirusem już na miejscu. Ponadto, niektórzy przedsiębiorcy z branży poddają pod wątpliwość zapowiadane przez ministra obrony narodowej wsparcie logistyczne ze strony oddziałów Wojsk Obrony Terytorialnej. Największym zagrożeniem dla dzieci na tegorocznych koloniach może być przybycie bezobjawowego nosiciela COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Auschwitz nie było budowane od zera. Niewielu wie, co było wcześniej na miejscu obozu
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

– Nikt rozsądnie myślący nie powie, że jest w stanie zagwarantować, że żaden nosiciel tego wirusa tutaj się nie pojawi. To jest po prostu nieprawda. My możemy tylko zrobić wszystko, by to było maksymalnie bezpieczne – zaznacza Krzysztof Alchimowicz, właściciel jednej z firmy specjalizującej się w organizowaniu wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Schudła 100 kg, żeby w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda. Spektakularna przemiana
  2. Chciał zobaczyć, czy husky obronią go przed niebezpieczeństwem. Zachowanie psów może zastanawiać
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Wszyscy Polacy doskonale pamiętają Rogera Guerreiro. Aż trudno uwierzyć, czym zajął się po zakończeniu kariery

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł