drzewo wieżowiec świataFot. Wikimedia Marco Sala CC BY-SA 4.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Najzieleńszy wieżowiec mieszkalny świata, porośnie go ponad tysiąc drzew. Pobije rekord

Drzewo - i to niejedno - będzie porastało każde piętro. Imponujący budynek stanie się najzieleńszym wieżowcem mieszkalnym świata. Ma przebić inną ekologiczną budowlę, tym samym ustanawiając nowy rekord od 2010 roku. Architektoniczny projekt robi niesamowite wrażenie. Porośnie go ponad tysiąc drzew.

Drzewo włączone w projekt budynku to zawsze pomysł, który budzi podziw. Nowy projekt "Urban Forest" pracowni Koichi Takada wbudza ogromne zainteresowanie. Wieżowiec ma przebić rekord z 2010 roku i stać się najzieleńszym drapaczem chmur mieszkalnym na świecie. Zgodnie z założeniami porastać go ma ponad tysiąc drzew.

Dramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbDramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbCzytaj dalej

Drzewo jako część budowli już dekadę temu pojawiało się wśród pomysłów pracowni architektownicznych. W 2010 roku w Dubaju powstał słynny Burj Khalifa, który mierzy 828 metrów. Od tego czasu architekci i deweloperzy zaczęli prześcigać się w pomysłach na najbardziej imponujące drapacze chmur. Do czołówki najbardziej niezwykłych wieżowców ma dołączyć projekt Koichi Takada "Urban Forest", który ma zasłynąć liczbą drzew porastających budynek.

Drzewo na każdym piętrze. Najzieleńszy wieżowiec mieszkalny świata.

Pracownia Koichi Takada z siedzibą w Australii uznała, że drzewo stanie się integralną częścią projektu nowego wieżowca. Budynek ma stanąć w australijskim mieście mieście Brisbane, a w jego skład mają wchodzić 382 apartamenty oraz 2-kondygnacyjny ogród na dachu, gdzie mieszkańcy będą mogli wypoczywać w specjalnej przestrzeni. Nie jest to jednak najbardziej interesująca część "Urban Forest".

W "Urban Forest" będzie można zobaczyć drzewo - i to niejedno. Wieżowiec będzie porastać ponad tysiąc drzew oraz 20 tysięcy roślin. W dodatku na parterze zostanie wybudowany dostępny dla wszystkich park. Tak prezentować ma się najzieleńszy mieszkalny drapacz chmur świata. Celem architektów jest między innymi uzyskanie najwyższego platynowego certyfikatu ekologicznego budownictwa LEED.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
2. Lekcje religii coraz częściej znikają z planu lekcji dzieci. Skąd decyzja rodziców o wypisaniu dzieci ze szkolnej katechezy?

Nie tylko drzewo oraz pozostałe rośliny przyczynią się do ekologicznego certyfikatu. Wieżowiec ma powstać w lokalizacji maksymalizującą wykorzystanie naturalnego oświetlenia. Natomiast elewacja porośnięta drzewami będzie służyła za naturalną izolację termiczną przed słońcem i wysokimi temperaturami. Budynek ma mieć także panele słoneczne oraz rozwiązania, które umożliwią efektywne zbieranie deszczówki. Trzeba przyznać, że turdno będzie to przebić. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o gigantycznym pożarze olbrzymiego wieżowca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdę
  2. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Pies wyskoczył na 4-letniego chłopca na rowerze. Niemożliwe, kto pojawił się w samą porę, jest wideo

Źródło: Noizz

Następny artykuł