Turysci.pl
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

3 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Bieszczadach podniesiono stopień zagrożenia lawinowego. "Od kilkunastu godzin powyżej górnej granicy lasu obowiązuje drugi stopień zagrożenia" – mówił RMF24 ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Bujwid.

Bieszczady są popularnym kierunkiem podczas ferii zimowych, jednak turyści mogą się teraz bardzo zawieść. Obecnie na szlakach panują bardzo trudne warunki, a stopień zagrożenia lawinowego został podniesiony do drugiego.

Karpacz

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

CZYTAJ DALEJ

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach

Ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR w rozmowie z RMF24 zaznaczył, że "zagrożenie dotyczy głównie masywów połonin Caryńskiej i Wetlińskiej, Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu".

W partiach szczytowych pokrywa śnieżna wynosi od 60 do 70 cm, a zaspy miejscami przekraczają nawet dwa metry. Natomiast w dolinach średnio leży 25-38 cm.

W ciągu ostatniej doby w Ustrzykach Górnych padło 13 cm świeżego śniegu, a w Cisnej 5 cm. Rano temperatura wyniosła tam pięć stopni poniżej zera.

Warto podkreślić jednak, że warunki narciarskie na trasach zjazdowych i biegowych w Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre.

Niebezpiecznie może być jednak na drogach w południowych powiatach regionu, gdzie występuje błoto pośniegowe. Miejscami może być również ślisko - przekazał RMF24 dyżurny Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Michał Sarabura.

Warunki na drogach mogą się w każdej chwili zmienić. Lokalnie na drogach w lasach lub w okolicach cieków wodnych i rzek może wystąpić ponadto śliskość spowodowana specyficznym mikroklimatem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >