droga nie dla wózkówFot. youtube.com/STOP CHAM/ screen

Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet

Droga jest przeznaczona zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych. To, co zobaczyli kierowcy we Wrocławiu, kompletnie ich zaskoczyło. Takiego pojazdu żaden z nich się z nie spodziewał, nie było wiadomo, jak zareagować.

Droga krajowa nr 5 we Wrocławiu była miejscem, w którym doszło do poważnych naruszeń kodeksu drogowego. Jezdnią poruszał się mężczyzna na wózku inwalidzkim, a w dodatku wyprzedzał samochody. Niecodzienną sytuację udało się nagrać, dzięki czemu możemy obejrzeć brawurową jazdę w serwisie YouTube na kanale STOP CHAM.

Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucjaPolsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucjaCzytaj dalej

Droga, po której jeżdżą samochody nie jest bezpieczna dla inwalidy

Policja poszukuje mężczyzny, który lawirował między samochodami na wózku inwalidzkim. Poruszał się z ogromną prędkością, jakiej zwykłe wózki nie osiągają. Świadkowie, którzy udostępnili nagranie oszacowali, że poruszał się z prędkością ok. 50 km na godzinę. Pojawiło się nawet określenie "turbowózek", które świetnie do niego pasuje.

Wideo rejestrator z jednego z samochodów świetnie uchwycił szalonego inwalidę, który z dużą prędkością wymijał samochody. Bez strachu wjeżdżał pomiędzy auta, zmieniał pasy ruchu. Z racji tego, że wózki inwalidzkie nie są wyposażone w światła sygnalizujące zamiar skrętu, mężczyzna przy zjeździe z ronda wystawił rękę niczym rowerzysta.

Kara będzie dotkliwa

- Ocena wstępna pokazuje, że osoba przemieszczająca się po drodze, mogła stworzyć zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych kierowców - przyznał Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji cytowany przez RMF 24.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?

Osby poruszające się na wózkach są traktowane jak piesi i powinny korzystać z chodnika. W każdym innym miejscu stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna może zapłacić grzywnę w wysokości nawet 5 tys. złotych, ponieważ korzystał z drogi niezgodnie z jej przeznaczeniem. Do niebezpiecznej sytuacji doszło także w Międzyzdrojach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: RMF 24

Następny artykuł