Dorożki jako transport dla turystówwikipedia.org Adam “Dziadek59” Maś…CC BY-SA 3.0

Jak oceniacie wykorzystywanie dorożek w celach rekreacyjnych?

Dorożki wyglądają pięknie. Potrafią wywołać wiele emocji nie tylko swoim wyglądem, ale też tym, jak wykorzystują zwierzęta. Dla wielu jest nie do pomyślenia, by zamiast zwiedzać miasto na własnych nogach angażować konie, zmuszane do ciągnięcia wozu i pasażerów.

Dorożki są jedną z opcji, dzięki której turyści mogą zwiedzać miasto. Ozdobne wozy wyglądają niezwykle kusząco, gdy stoją zazwyczaj w okolicach starówki. Taki sposób poznawania nowego terenu wydaje się niezwykle elegancki i romantyczny, zwłaszcza dla zakochanych par. Nie wszyscy są jednak tego zdania. Wiele osób uważa, że nie powinno się wykorzystywać zwierząt w podobny sposób.

Kierowco, uważaj podczas tankowania auta. Oszustwo sprawia, że traci się krocieKierowco, uważaj podczas tankowania auta. Oszustwo sprawia, że traci się krocieCzytaj dalej

Dorożki jako kontrowersyjny środek transportu

Zwiedzać można na wiele sposobów. Jedni lubią zorganizowane wycieczki z przewodnikiem, inni wolą spontaniczne spacery. Dla jednych najloepiej jest oglądać miasto zza szyby auta lub autobusu, inni preferują wiatr we włosach podczas jazdy na rowerze, kolejni będą zdania, że tylko na piechotę można wszystko dokładnie zobaczyć. Istnieje jeszcze jedna opcja czyli przejażdżka dorożką, których nie brakuje w dużych miastach.

Pierwsze dorożki pojawiły się na terenie Rosji w XIX wieku. Wtedy były zwykłym środkiem transportu, miały też wariant pod wynajem - tak zwane fiakry. Dziś stanowią jedynie atrakcję turystyczną, dzięki której można poznać miasto z innej perspektywy. Do dziś powozy wyglądają niezwykle ozdobnie, a dorożkarze dbają o nienaganny wygląd. Zdjęcie w powozie dla wielu jest wspaniałą pamiątką z wakacji, a przejażdżka ma dla nich niesamowity klimat. Zdarzają się jednak osoby, które nie popierają korzystania z dorożek.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusa
2. Jak długo gotujesz rosół? Wiele osób popełnia ten sam błąd, przez który potrawa nie smakuje jak w domu
3. Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga

Niektóre osoby są zdania, że konie, które ciągną powóz i pasażerów, są męczone. Nie podoba im się wykorzystywanie zwierząt jedynie w celach rekreacyjnych zwłaszcza, że zazwyczaj turyści mogą o własnych siłach przejść się lokalnymi ulicami. Według nich zmuszanie zwierząt do pracy jest niedopuszczalne, podobnie zresztą jak przeciwnicy zwierząt w cyrkach.

Jaki jest wasze zdanie: czy uważacie, że konie ciągnące dorożki są męczone? Korzystacie czasem z takich atrakcji turystycznych, a może unikacie ich za wszelką cenę? Podzielcie się swoją opinią i doświadczeniami w komentarzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  4. Los koni z Morskiego Oka przesądzony. Niestety, zapadła decyzja
  5. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie
Następny artykuł