Donald Tusk na hulajnodze.Fot. Wikipedia.org/Platforma Obywatelska RP/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Wyciekło zdjęcie Donalda Tuska. Co on robi, ale widok

Donald Tusk zaskoczył swoich obserwatorów alternatywnym sposobem podróżowania po zatłoczonych miastach. Sposób byłego premiera jest relatywnie tani, szybki, a przede wszystkim - w dużej mierze nieszkodliwy dla środowiska naturalnego.

Donald Tusk podzielił się na swoim Instagramie wpisem, który może być niemałą motywacją dla osób chcących przesiąść się z samochodu na nieco tańszą alternatywę. Jak deklaruje sam przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, na rzecz swojego sprzętu zrezygnował z limuzyny.

Niestety, nie żyje. Czarny scenariusz się spełnił, miasto w żałobieNiestety, nie żyje. Czarny scenariusz się spełnił, miasto w żałobieCzytaj dalej

Donald Tusk rezygnuje z limuzyny

Jak podają dziennikarze serwisu WP Kobieta, Donald Tusk (przynajmniej na moment) przesiadł się ze służbowej limuzyny na hulajnogę elektryczną jednego ze stołecznych przewoźników. Były premier postawił na wypożyczalnię Dott, chociaż spoglądając na krajobraz większych miast w Polsce, wybór jest całkiem spory. Turyści mogą skorzystać m.in. z Lime, Bird, czy Blinkee. Ze względu na fakt, iż stawki wypożyczalni są dosyć wysokie (średnio 5 zł za odblokowanie i 1,5 zł za każdą minutę jazdy), Donald Tusk może również zainwestować w swój własny sprzęt.

Najpopularniejszy koncern zajmujący się dystrybucją hulajnóg elektrycznych, Xiaomi, życzy sobie za wersję z baterią na około 20 km jazdy - Xiaomi Mi Scooter Essential - 1289 zł. Nieco większą żywotnością baterii cieszy się model Xiaomi MiJia 365 (30 km, 1800 zł), chociaż prawdziwych dystansowców powinien zainteresować wariant MiJia 365 pro - do 45 km za 2600 zł.

Donald Tusk (prawie) ekologicznie

Co ważne jednak, redaktorzy serwisy WP Kobieta zauważają, iż Donald Tusk nie w stu procentach spełnia warunków bycia eko-turystą. Okazuje się, że elementy hulajnóg są wytwarzane z pierwiastków, które pod wysoką temperaturą pieców fabrycznych, uwalniają związki wręcz zabójcze dla ziemskiej atmosfery. Nie zmienia to jednak faktu, iż decyzja polityka jest dobrym krokiem w promowaniu eko-turystyki.

Dzisiaj grzeje: 1. Będą nowe ograniczenia? Ministerstwo Zdrowia komentuje
2. "Turystyczna bańka" w Europie pękła, stało się. Wprowadzają ograniczenia
3. Rok szkolny jeszcze na dobre się nie zaczął, a na Podkarpaciu już zamknięto 4 szkoły

- Polityk na hulajnodze wygląda na młodszego, bardziej ekologicznego, demokratycznego i nowoczesnego. I na pewno szybciej dojeżdża do pracy. Wystarczyło pokonać obawy sześćdziesięciolatka przed nową aplikacją i drwinami tradycjonalistów i jazda! Nigdy więcej służbowej limuzyny - pisze na swoim Instagramie Donald Tusk.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

donald tusk hulajnoga

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu oka
  2. Powrót do szkół. W Polsce zamknięto już kilka placówek, ważna informacja dla rodziców
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Wydaje się, że na zdjęciu widać kawałek suchej ziemi, ale w rzeczywistości jest inaczej. W ostatniej chwili nadeszła pomoc

Źródło: WP Kobieta

Następny artykuł