Słynne domki we WłoszechPixabay.com/ jaccy007

Domki jak z baśni. Istnieją naprawdę i są na liście UNESCO

Domki, które można znaleźć nad Morzem Adriatyckim we Włoszech, zachwycają turystów z całego świata. Wyglądają jak z baśni. Co więcej, znalazły się na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO. Gdzie należy ich szukać?

Domki są prawdziwym hitem wśród turystów, którzy decydują się na wakacje nad Adriatykiem. Będąc w okolicy z pewnością warto pojechać do tej miejscowości. Można się tam poczuć jak w baśni. Wszystko przez niesamowitą architekturę budynków.

Baśniowe domki we Włoszech

Budynków należy szukać w Alberobello. Jest to miejscowość i gmina położona w regionie Apulia nad Morzem Adriatyckim, w prowincji Bari. To okolica, w której większość osób żyje z rolnictwa. Najczęściej chodzi o uprawę oliwek. Alberobello nadal zamieszkuje około 10 tysięcy osób.

Alberobello przyciąga turystów

Alberobello przyciąga turystów, fot. pixabay.com/ 12019

Miasteczko nie słynie jednak z ogrodów oliwnych, a z charakterystycznych domków. Są to tak zwane trulle. Ich charakterystyczną cechą jest konstrukcja na planie koła oraz stożkowe dachy. To z tego powodu przypominają domki krasnoludków z bajek. Najczęściej pada podrównanie do Królewny Śnieżki.

Charakterystyczna architektura

Charakterystyczna architektura, fot. pixabay.com/ Glavo

Alberobello co roku odwiedzane jest przez milionów turystów. Zdjęcia z tego miejsca można znaleźć choćby na Instagramie, co jest dodatkową promocją miejsca. Do popularności z pewnością przyczynia się też fakt, że turlle zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Co z wakacjami 2021? Niewiarygodne prognozyCo z wakacjami 2021? Niewiarygodne prognozyCzytaj dalej

Będąc w tej miejscowości warto też zajrzeć do lokalnego zabytku. Mowa o Kościele Św. Antoniego. Powstał w XX wieku i jego architektura nawiązuje do słynnych domków. Byliście w Alberobello? Jeżeli tak, to koniecznie opowiedzcie nam o tym w komentarzach na Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł