dom pod podłogąPublicDomainPictures Sheila Brown / zdjęcie poglądowe

Weszli do domku letniskowego. Pod podłogą znaleźli schowek, oniemieli

Dom letniskowy na wschodzie Polski przypominał zwykłe miejsce wypoczynkowe. Jednak w trakcie przeszukania znaleziono schowek pod podłogą. Podczas sprawdzania kryjówki dokonano szokującego odkrycia. Podobnego widoku nie widziano już od bardzo dawna. Do niezwykłego wydarzenia doszło niedaleko Łęcznej.

Dom letniskowy zwrócił uwagę policji nie bez przyczyny. Wszystko zaczęło się kilka dni temu, gdy lubelscy funkcjonariusze zatrzymali 33-latka. Mężczyzna wywołał wielką panikę wśród mieszkańców. Zatrzymany żądał, aby jego babcia oddała mu 20 tys. złotych. Najbardziej szokujący jest fakt, że 33-latek uzbrojony był w pistolet i granat. Zagroził, że jeśli starsza kobieta nie spełni jego żądań, wysadzi się. Ostatecznie został zatrzymany przez policję, a mieszkające w okolicy osoby ewakuowano.

Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z WłochNie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z WłochCzytaj dalej

Przerażające wydarzenie zapoczątkowało śledztwo, w toku którego policjanci trafili na dom letniskowy. Po zatrzymaniu 33-latka funkcjonariusze sprawdzali powiązane z nim kryjówki, ponieważ istniało podejrzenie, że może trzymać gdzieś więcej niebezpiecznej broni i materiałów wybuchowych. Wreszcie służby dotarły do niepozornego domku na terenie gminy Ludwin. Na pierwszy rzut oka miejsce nie wyróżniało się niczym specjalnym. Jednak w trakcie poszukiwań policjanci znaleźli w podłodze ukryty schowek.

Dom letniskowy: znaleziono arsenał broni

Gdy przeszukując dom letniskowy, funkcjonariusze zajrzeli do schowka pod podłogą, dokonali szokującego odkrycia. Okazało się, że zatrzymany 33-latek rzeczywiście ukrywał broń i materiały wybuchowe. Jednak policja nie spodziewała się, że trafi na prawdziwy arsenał broni. Wszystko wskazuje na to, że podejrzany mężczyzna zrobił z domku specjalny magazyn z militariami. Na miejscu służby zabezpieczyły różnego rodzaju broń, amunicję oraz uzbrojony granat. Policjanci znaleźli również substancje chemiczne i istotne elementy broni palnej.

Dom letniskowy okazał się miejscem, w którym zatrzymany mężczyzna trzymał 35 sztuk broni długiej, 10 sztuk broni krótkiej, blisko 200 sztuk istotnych elementów broni, w tym zamki, komory zamkowe, lufy. W schowku znajdował się nawet karabin snajperski. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli około siedmiu tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru, 20 zapalników do granatów oraz substancji chemicznych niewiadomego pochodzenia. Eksperci ustalili, że zawartość "magazynu" na czarnym rynku wynosi około 200 tys. złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Grała o 250 tys. zł w Milionerach. Chciała dzwonić do przyjaciela przez pytanie o nazwę kraju
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Po tym, jak funkcjonariusze przeszukali dom letniskowy na terenie gminy Ludwin i zabezpieczyli znalezioną broń, kryminalni zabezpieczyli już blisko 30 tys. zł na poczet przyszłej kary. Podejrzany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Tam usłyszy zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i materiałów wybuchowych, spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa oraz usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego. Może grozić mu do 10 lat więzienia. Niedawno pisaliśmy również o śmierci 7 osób w wyniku tragicznych wydarzeń.

materiały policji

materiały policji

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł