dom w piękknym miejscufot. flickr.com/ Fabio Pierboni/ CC BY-NC-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Masz niecałe 5 zł? Możesz kupić dom w prawdziwym raju, ale jest haczyk

Dom za niecałe 5 złotych w przepięknej lokalizacji? Jak się okazuje, to możliwe. Lokalne władze zaoferowały domy za śmieszne pieniądze dla osób, które zechciałyby zamieszkać w urokliwych miasteczkach. Jest jednak jeden haczyk.

Dom z widokiem na morze za mniej niż 5 złotych? W krainie, gdzie słońce wydaje się świecić wiecznie, a kuchnia uchodzi za najlepszą na świecie? Choć brzmi to nieprawdopodobnie, włoskie miasteczka zaoferowały nieruchomości w bardzo niskich cenach. Trzeba jednak się do czegoś zobowiązać.

Nagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicyNagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Dom we Włoszech za niecałe 5 złotych

Włoskie miasteczka korzystając z możliwości, jaką daje nowa forma pracy nazywana "smart working", wyciągają rękę do osób, które chciałyby przeprowadzić się do Italii i stamtąd pracować zdalnie - poinformował PAP. Z jedną z takich ofert wyszedł Pierpaolo Cariddi, burmistrz Otranto w Apulii, zachęcając Włochów i cudzoziemców do urządzenia domowego biura z widokiem na morze.

- Piękne dni, spokój, powolny rytm życia sprawiają, że to idealny moment na taką decyzję - zachęcają władze, a w pakiecie oferują też bezpłatny internet.

2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziły2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Propozycję przygotowała również toskańska miejscowość Santa Fiora, która uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Włoszech. Lokalne władze zobowiązały się tam do opłacenia połowy wartości wynajmu domu dla osób, które chciałyby przenieść się tam wraz z pracą. Obszar ma być w pełni przystosowany dla osób pracujących zdalnie, o czym świadczy między innymi niedawno zainstalowany szybki internet.

Z niezwykłą propozycją wyszła miejscowość Castropignano w małym regionie Molise Nicola Scapillati. Burmistrz chce podarować nowym mieszkańcom w cenie 1 euro stu domów, jest jednak haczyk - w zamian trzeba wyremontować nieruchomość.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Nieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocje
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

- Obecnie mieszka tu około 900 osób, zmagamy się z wyludnieniem od dekad, a wolne domy stoją - wyjaśnił burmistrz.

Zakaz opuszczania stolicy, kordon wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja za granicąZakaz opuszczania stolicy, kordon wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja za granicąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  2. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmiany

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł