dom mógł wylecieć w powietrzeFot. wikimedia.commons/ Roman/ CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Wyszedł z psem na spacer. Nagle stanął i się schylił. Tajemnicze znalezisko przyniósł do domu

Dom, przy którym bawił się chłopiec, stoi w miejscu, gdzie historię można zobaczyć na własne oczy. Pewnego dnia dokonał zaskakującego odkrycia. Pobiegł za psem, a w opuszczonych zabudowaniach znalazł coś cennego.

Dom chłopca mógł nie wytrzymać kontaktu z przedmiotem, który przyniósł 10-latek. Gdy matka zobaczyła, co skrywa jej syn, była przerażona. Okazało się, że dziwna rzecz znaleziona przez chłopaka niedaleko ich zamieszkania to granat. O mały włos nie doszło do tragedii.

Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusaFatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Dom był w niebezpieczeństwie

Wszystko zaczęło się od ucieczki psa, za którym poszedł chłopiec. Dotarli do opuszczonych zabudowań, w których znajdowało się wiele różnych przedmiotów. Wtedy 10-latek dostrzegł co, co mu się spodobało i postanowił zabrać ze sobą. Po powrocie z uśmiechem na twarzy powiedział matce, że później pochwali się znaleziskiem. Wieczorem wręczył jej granat. Kobieta od razu wiedziała, z czym ma do czynienia, więc szybko wyniosła go na zewnątrz, jak najdalej od swojej rodziny i dobytku.

W tym czasie babcia chłopca zadzwoniła po służby ratunkowe, które przybyły na miejsce i zabezpieczyły pamiątkę z wojny. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a granat okazał się wybrakowany - nie miał zapalnika. Był już bardzo skorodowany, co świadczy o długim okresie spoczywania pod ziemią. Jego stan uniemożliwia określenie, z jakiego okresu pochodzi.

- Jak się okazało, był to prawdziwy granat, na szczęście bez zapalnika. Policjanci zabezpieczają to miejsce do czasu przyjazdu wojskowych pirotechników, którzy zneutralizują niebezpieczny przedmiot – dodał oficer prasowy kraśnickiej policji cytowany przez Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga
2. Bliscy bardzo boją się o Tomasza Komendę, przeżywa kolejny dramat. Chce podjąć jednoznaczną decyzję ws. oszczerstw
3. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń

Podejrzanych przedmiotów lepiej nie dotykać

Policjanci apelują o rozwagę i trzymanie się z daleka od wszelkich niewybuchów i ładunków wybuchowych. Każdy przedmiot, który przypomina granat czy innego rodzaju broń może byc niebezpieczny. Należy niezwłocznie poinformować policję, zabezpieczyć miejsce wokół przedmiotu i niczego nie dotykać. Tylko pirotechnicy wiedzą, jak bezpiecznie zneutralizować ładunki wybuchowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Shiba inu nie cierpi chodzić do weterynarza. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

źródło: Polsat News

Następny artykuł