Dom na pustkowiu. Nagrał filmyoutube.com/Bez Granic (screen)

Znaleźli na pustkowiu zupełnie opuszczony dom. Weszli do środka i zaniemówili, co w nim się stało? Urban Exploration to szczególny rodzaj turystyki

Dom znajdował się na pustkowiu, nikogo w nim nie było. Nagle wszedł do niego mężczyzna. Wszystko nagrał, a film zamieścił w serwisie YouTube. Opowiedział o tym. co zobaczył w środku. Posypały się komentarze.

Dom stał pusty. Nikt o niego nie dbał. Dodatkowo znajdował się w miejscu oddalonym od miasta. Postanowił tam wejść influencer, który zamieścił nagranie na YouTube. Jak powiedział, jest to Urban Exploration. Co to znaczy?

Dom stał pusty. Mężczyzna wszedł tam i wszystko nagrał

Urban Exploration to nic innego, jak odwiedzanie opuszczonych miejsc. Robiąc to trzeba spodziewać się możliwych zagrożeń. Są to zapadające się podłogi, spadające sufity i dachy, stłuczone szkło, ostre krawędzie metalowe nierzadko skorodowane, obecność chemikaliów i szkodliwych substancji (m.in. azbestu), nieznany stan bakteriologiczny terenu, wrogo nastawionych mieszkańców tych budynków, a czasem wykrywacze ruchu.

Niektóre popularne cele eksploracji to opuszczone parki rozrywki, elewatory zbożowe, silosy rakietowe, szpitale, szpitale psychiatryczne i sanatoria. Odwiedzane są też opuszczone domy. Tak też było w tym przypadku.

Mężczyzna, który wszedł o domu na pustkowiu, to influencer, który na YouTube prowadzi kanał o nazwie Bez Granic. Wszedł tam przez okno i pokazał, co jest w środku. Internauci spodziewali się ruiny, ale byli zaskoczeni. Jak się okazało, wewnątrz panowały warunki, które pozwoliłyby na zamieszkanie.

"Dom w dobrym stanie zrobić tylko mały remont i można mieszkać", "Bardzo dziwne miejsce, łóżka tak idealnie pościelone?", "Przykre, że ten dom marnieje, a można by było w nim zamieszać po małym remoncie" - czytamy w komentarzach pod filmem.

Autor nagrania zaznaczył jednak, że Urban Exploration to niebezpieczna forma turystyki. "Film nie jest formą poradnika i ma charakter dokumentalny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za próby naśladowania przedstawionych w nim wydarzeń" - napisał.

Dodał, że podczas uprawiania takiej eksploracji trzeba pamiętać o jednej zasadzie. ""Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp", nie kradnę, nie dewastuję, w żaden sposób nie szkodzę eksplorowanym obiektom". Ma to być zachowaniem szacunku do właścicieli nieruchomości.

Wiele osób pytało YouTubera o lokalizację tego domu. Mężczyzna nie zgodził się odpowiedzieć. Jak zaznaczył, wszystkie komentarze, w których pojawią się pytania o miejsce wykonania nagrania, będą banowane.

Inne odważne formy turystyki

Zwiedzanie to niejedyna odważna i nietradycyjna forma zwiedzania. W ostatnim czasie modne są także inne formy. Takim przykładem jest wspinaczka bo wieżowcach. Trzeba jednak pamiętać, że to bardzo niebezpieczne i grozi śmiercią.

Jakiś czas temu pewien Polak zdecydował się na taką formę wspinaczki w popularnym mieście turystycznym w Europie. Został zatrzymany przez policję. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Youtube.com/ Bez Granic

Następny artykuł