Dolny Śląsk bada sprawę ze Świdnicy.Fot. Google Maps

Wybuch gazu na Dolnym Śląsku. Słychać było tylko potężny huk. Sytuacja jest przytłaczająca

Dolny Śląsk usłyszał nagły huk, następnie opadający tynk, fragmenty ścian i krzyki świadków. W jednej z miejscowości regionu najprawdopodobniej doszło do wybuchu gazu. Obecnie lokalne służby pracują nad ustaleniem przyczyn zdarzenia.

Dolny Śląsk - to tutaj służby interweniowały w zgłoszeniu dotyczącym bliżej niewyjaśnionego wybuchu, którego najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ulotnienie się gazu. W wyniku zdarzenia duża część budynku uległa całkowitemu zniszczeniu.

Dotyczy setek ludzi, niebezpieczeństwo. Pilna wiadomość dla PolakówDotyczy setek ludzi, niebezpieczeństwo. Pilna wiadomość dla PolakówCzytaj dalej

Dolny Śląsk: Wybuch w świdnickiej kamienicy

Jak podają dziennikarze Polsat News, do zdarzenia doszło dzisiaj (niedziela, 6 września) w okolicach południa. W dwupiętrowej kamienicy przy ul. Wyspiańskiego w Świdnicy jedna ze ścian budynku runęła, a to za sprawą bliżej niewyjaśnionego wybuchu. Dolny Śląsk usłyszał już o jednym z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy całego zdarzenia - zapłonie gazu.

Dolny Śląsk usłyszał o zdarzeniu głównie za sprawą pokrzywdzonych lokatorów. W budynku na stałe mieszka pięć osób. W momencie wybuchu w lokalu na drugim piętrze nie znajdował się żaden z zameldowanych przy ul. Wyspiańskiego. Chwilę przed przybyciem zastępów świdnickiej straży pożarnej, trzy osoby opuściły mieszkanie na pierwszym piętrze.

Dolny Śląsk bada sprawę wybuchu w Świdnicy

Zastępy straży pożarnej oraz komenda obejmująca swoim zasięgiem Dolny Śląsk nadal badają przyczyny zdarzenia. Obecnie PSP zabezpiecza gruzowisko, a rzecznik jednostki przekazał pierwsze informacje dotyczące poszkodowanych. Jak na razie służby potwierdzają, iż w wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba. Co ważne, pod koniec sierpnia region odnotował podobne zdarzenie, jednak o jeszcze większej skali rażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Papież Franciszek powiedział o gorszej zarazie niż koronawirus. Mocne słowa Głowy Kościoła
2. Ludzie wyszli na ulice, mają dość, zebrali się pod Pałacem Prezydenckim. O co chodzi?

- W wyniku wybuchu ranna została jedna osoba; z poparzeniami klatki piersiowej i głowy została odwieziona do szpitala; życiu rannego nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonował w rozmowie z Polsat News zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy Paweł Szydłowski.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źródło: Polsat News

Następny artykuł