Dolina Śmierci. Trwają prace archeologiczneFacebook.com/ Archeologia Doliny Śmierci

Niezwykłe znalezisko na północy Polski. Archeolodzy są pewni, historyczne odkrycie

Dolina Śmierci to jedno z najbardziej mrocznych miejsc w Polsce. Teraz rozpoczną się tam prace archeologiczne, których celem jest odnalezienie grobów Polaków oraz miejsc , w których dokonywano egzekucji.

Dolina Śmierci jest miejscem, w którym rozpoczęły się prace archeologiczne. Jak dowiedziało się RMF FM, naukowcy chcą odnaleźć groby, w których zostali pochowani Polacy zabici przez hitlerowców w 1939 i 1945 roku, a także same miejsca dokonywanych egzekucji. Miejsce poszukiwań zostało zabezpieczone.

Bezwstydne sceny na plaży nad Bałtykiem. Po wszystkim poszli na smażoną rybkęBezwstydne sceny na plaży nad Bałtykiem. Po wszystkim poszli na smażoną rybkęCzytaj dalej

Dolina Śmierci. Trwają prace archeologów

- W miejscu, które archeolodzy wytypowali do poszukiwań, na niewielkiej głębokości, dosłownie kilka centymetrów, znaleziono około 200 sztuk ludzkich szczątków i kości wielkości od kilku milimetrów do czterech centymetrów - powiedział archeolog dr Dawid Kobiałka. Mężczyzna przeprowadza badania za zgodą Instytutu Pamięci Narodowej (IPN).

Jak ustalił dziennikarz Kuba Kaługa, potrzebne będą dokładniejsze badania antropologiczne. Ich celem będzie ustalenie, do ilu osób należą znalezione szczątki. Na miejscu badań znaleziono również inne elementy. Są to przedmioty i artefakty, które prawdopodobnie pochodzą z czasów II wojny światowej. Przypuszcza się, że naukowcy natrafili na masowy grób. Może to być również miejsce masowej egzekucji. Prace badawcza mają potrwać do 5 września.

Dzisiaj grzeje: 1. Odwołują loty do Warszawy. Klamka zapadła
2. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Dolina Śmierci to tak naprawdę kilka miejsc, w których dochodziło do mordu w czasach wojny. Aktualnie wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków, jako miejsce straceń i pochówków. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna kompromitacja Tomasza Hajty. Ośmieszył się przed tysiącami Polaków, powiedział coś, w co nie da się uwierzyć
  2. "Kuchenne rewolucje" i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?
  3. Wiemy, jaki był dowód miłości wobec Joanny Kurskiej ze strony prezesa TVP. Zdjęcia zdradzają wszystko
  4. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  5. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  6. Mężczyzna złapał wyrzuconego na plażę rekina za ogon. Dramatyczne sceny nagrała kamera

Źródło: RMF FM

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł