Denis Urubko koniec karieryScreen/youtube/Wirtualna Polska

Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję

Denis Urubko podjął ostateczną decyzję po nieudanym ataku szczytowym na Broad Peak. Spadł tam wraz z lawiną, tuż przed osiągnięciem celu.

Denis Urubko zaledwie kilka dni temu podjął próbę zdobycia szczytu Broad Peak. Robił wszystko, by osiągnąć swój cel, ostatecznie jednak niestety się to nie udało. Wyruszył samotnie po tym, jak jego towarzysze postanowili zrezygnować i zabrał ich śmigłowiec. Podczas ataku doszło do zejścia lawiny, wraz z którą spadł też alpinista. Po tych wydarzeniach wysłał wiadomość, w której ogłosił podjęcie niezwykle trudnej i smutnej decyzji.

Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwileLawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwileCzytaj dalej

Denis Urubko podjął ostateczną decyzję

Himalaista wraz z lawiną spadł 100 metrów, na szczęście jednak nic poważnego mu się nie stało. Spokojnie wrócił do bazy, wysłał wtedy jednak do swojej żony wiadomość, która z pewnością zasmuci wszystkich jego fanów.

- Decyzja podjęta. 31 lat w górach, 21 wypraw. Wystarczy! (Napisał wczoraj w sms-ie do żony Marii) - możemy przeczytać we wpisie Eleny Laletiny, ekspertki od himalaizmu i dawnej kierowniczki wypraw, w których uczestniczył Rosjanin.

Urubko wspinał się na najwyższe szczyty ziemi od 31 lat, wiadomość o zakończeniu kariery jest więc wielkim ciosem. Mimo to dla uważnie śledzących jego karierę może nie być zaskoczeniem, sportowiec bowiem już wcześniej zapowiadał koniec swojej przygody.

- Ogłosił to w zasadzie już przed rozpoczęciem tej wyprawy. Pozwólmy mu pozostać żywym, nie "zimnym" ciałem gdzieś na wysokości 7000 metrów - mówiła w rozmowie z Onetem Laletina.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny rozwód w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie, królowa Elżbieta dostanie szału
2. ZUS coraz odważniej odbiera zasiłki. Wystarczy podejrzenie, żeby chciał wykreślić cię z rejestru

Denis Urubko to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowego himalaizmu. W Polsce szczególne uznanie zyskał, gdy wziął udział w ryzykownej akcji ratunkowej na Naga Parbat, gdzie wraz ze swoją ekipą udało mu się uratować życie Elizabeth Revol.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci drżą, zostało zaledwie kilka dni. Jeśli zapomną o jednej rzeczy, ZUS będzie bezwzględny
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc
  4. Najwyższy alarm w europejskim mieście. Gigantyczne zagrożenie koronawirusem
  5. Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyje
  6. Polski sędzia w ogniu krytyki po meczu Ligi Mistrzów. "Absolutna katastrofa"

Źródło: Onet

Następny artykuł