Dębki zagłębiem covidu?Fot. Instagram.com/wp_turystyka

Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści

Dębki znalazły się na ustach krajowych mediów za sprawą turystów, którzy tłumnie przybyli na pomorskie plaże. Sytuacji na Pomorzu przyjrzeli się dziennikarze Wirtualnej Polski. Okazuje się, że na miejscu panuje sezonowy “armagedon”.

Dębki okazały się prawdziwym zagłębiem nadbałtyckiej turystyki. Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, pomorski kurort został “przejęty” przez urlopowiczów wraz z pierwszymi upałami. Jedna z czytelniczek WP relacjonuje, że czwartek (6 sierpnia) to dzień lokalnego “armagedonu” spowodowanego ostatnimi temperaturami - a wskaźniki mają być coraz wyższe.

Polscy turyści płynęli łódką. Nagle wszyscy byli w wodzie. Finał akcji był druzgocącyPolscy turyści płynęli łódką. Nagle wszyscy byli w wodzie. Finał akcji był druzgocącyCzytaj dalej

Dębki pod znakiem upałów

Jak informują dziennikarze WP, Dębki (województwo pomorskie) stały się kurortem, do którego hucznie zjechali urlopowicze z całego kraju. Turystów zachęcił najpewniej fakt, iż czwartek 6 sierpnia jest pierwszym dniem, w którym termometry nad Bałtykiem pokazują nawet 26 stopni nad kreską, a w weekend sytuacja ma być dla plażowiczów jeszcze korzystniejsza. Sprawę opisuje jedna z czytelniczek Wirtualnej Polski, pani Ewa z Warszawy.

- Do tej pory było w miarę spokojnie. Dziś jest armagedon, bo w końcu od rana świeci słońce. To pierwszy upalny dzień od tygodnia. Efekt jak na zdjęciach. Początkowo ludzie pilnowali odstępów między parawanami, ale teraz już zaczął się "tetris" - cytuje swoją czytelniczkę redakcja WP.

Dębki a koronawirus. Czy Polacy zapomnieli o pandemii?

Zdjęcia, które na skrzynkę Wirtualnej Polski wysłała pani Ewa, przedstawiają plażę, na której próżno szukać wolnego miejsca do rozłożenia koca, ręcznika, czy tym bardziej kultowych już parawanów. Dębki wyglądają, jak największe zagłębie turystyczne kraju, śmiało konkurujące z Władysławowem, czy Krynicą. Niestety, pojawia się też druga strona sezonowego medalu z covidem w roli głównej.

Dzisiaj grzeje: 1. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
2. Już od jutra Lidl będzie rozdawał klientom darmowe produkty. Są tylko 2 warunki, takich gadżetów jeszcze nie było

Redakcja Wirtualnej Polski ostrzega, że takie zbiorowiska, jakie notują Dębki, znacznie podwyższają ryzyko wakacyjnych zakażeń. Co więcej, ostatnie raporty Ministerstwa Zdrowia mówią o rekordowych 726 nowych przypadkach koronawirusa na terenie całego kraju. Jednakże fakt ten nie wpływa na zainteresowanie turystów nadmorskim wypoczynkiem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były trener Adama Małysza oskarżył publicznie naszego mistrza. Zarzucił mu chciwość i oszustwo, padły mocne słowa
  2. Córka zadała Hannie Lis poruszające pytanie. Dziennikarka nie wytrzymała
  3. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski
  4. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  5. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł