David Attenborough ma tysiące fanówwikipedia.org Department of Foreign Affairs and Trade website – www.dfat.gov.au CC BY 3.0 au

Cenicie Davida Attenborough? Jest podróżnikiem, którego programy przyrodnicze podbiły serca widzów

David Attenborough jest chyba najsłynniejszym brytyjskim podróżnikiem. Przyczynił się do spopularyzowania wiedzy o świecie zwierząt i roślin, a jego programy nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród fanów.

David Attenborough zasłynął z takich produkcji jak "Błękitna planeta", "Planeta Ziemia" czy "Życie na Ziemi". Stanowią niezwykłe kompedium wiedzy dla wszystkich osób, którym zagadnienia związane z dziką przyrodą nie są obojętne. Uwagę zwraca sposób, w jaki podróżnik proawdzi narrację oraz problematyka, którą porusza. Trzeba przyznać, że piękne krajobrazy czy ujęcia zwierząt doskonale pasują do treści, którą przekazuje w niebywale zajmujący sposób. Właśnie takie postępowanie sprawiło, że widzowie z całego świata pokochali jego programy przyrodnicze.

Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystykiJuż nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystykiCzytaj dalej

David Attenborough zyskał grono wiernych fanów

David Attenborough z wykształcenia jest zoologiem oraz antropologiem. Poświęcił się tematowi zwierząt, roślin i życiu na Ziemi w pełni, a wykształcenie dało mu idealne podstawy do zgłębiana tych tematów. Swoją karierę zaczął w stacji BBC, gdzie po raz pierwszy stworzył cykl filmowy, ukazujący nieznane fakty z życia roślin i zwierząt. To był pierwszy krok, kóry zapoczątkował bogatą filomgrafię podróżnika. Wśród jego dzieł jest kilknaście filmów i seriali, które opowiadają w różnych formach o faunie oraz florze naszej planety. Miłość do dzikiej natury przenikała do jego dzieł sprawiając, że zyskiwały niezwykły klimat.

Dzisiaj grzeje: 1. Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutra
2. Prowadząca "Koło fortuny" ujawniła, jak naprawdę pracuje jej się w TVP. Bezlitosne słowa
3. Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.

Wierni widzowie na pewno oglądali "Błękitną planetę", "Planetę Ziemię" (oba filmy doczekały się drugiej części kolejno w 2017 i 2016 roku), "Pieśń Ziemi" czy seriale: "Życie pośród lodu", "Życie na Ziemi", "Prywatne życie roślin", "Tajemnice świata przyrody". Tematyka zdecydowanie przypadła wielu osobom do gustu, sprawiając, że David Attenborough zyskał ogromną popularność. Jego dokonania doceniła sama królowa Elżbieta II, nadając mu tytuł szlachecki "sir". Do tego został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego i Orderem Zasługi, jest także członkiem elitarnego Royal Society. O dużej popularności przyrodnika świadczy także fakt, że wiele jego dzieł można obejrzeć na Netfliksie.

A wy, lubicie Davida Attenborough? Który jego film lub serial wspominacie najlepiej? A może wolicie innego podróżnika, na przykład kogoś z Polski?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Wróciła do domu pod wpływem. Jej golden retriever zareagował, kamery wszystko nagrały

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł