Częstochowa przygotowuje się na przybycie pielgrzymów.Fot. Wikipedia.org/Silar/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Częstochowa szykuje się na ogromne wyzwanie. Mimo epidemii tłumy pielgrzymów ruszają w drogę

Częstochowa już w sierpniu ma przywitać zaskakująco dużą jak na pandemię, liczbę pielgrzymów. Władze miasta już teraz przygotowują się do wdrożenia procedur sanitarnych.

Częstochowa pomimo pandemii ma przyjąć 94 pielgrzymki. Jak podają dziennikarze Onetu, tegoroczne grupy to wyłącznie 15 proc. standardowej liczby pieszych wędrówek na Jasną Góra. Władze miasta już teraz przygotowują się do przyjęcia pielgrzymów, ponieważ właśnie w sierpniu notuje się największe skupiska wiernych.

1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

Częstochowa nadal w centrum zainteresowania pielgrzymów

Jak podają dziennikarze Onetu, Częstochowa musi się liczyć z przybyciem 94 grup, które łącznie skupiają około 16 tys. wiernych. Największa wędrówka ruszy z Tarnowa i będzie liczyć 2500 uczestników. Na Jasną Górę ma przybyć 25 sierpnia. Wyjście organizowane jest przez tarnowską Kurię Diecezjalną.

Drugą pod względem liczebności grupą będzie pielgrzymka z Gliwic. Około 1600 osób Częstochowa przywita 22 sierpnia. Wcześniej, bo 13 sierpnia przybędzie 800 wiernych z Radomia, a 24 sierpnia w ramach Pielgrzymki Sieradzkiej pojawi się 650 osób. Na Jasną Górę wybiorą się również rowerzyści. Onet informuje o grupach m.in. z Warszawy, Golubia-Dobrzynia, Kielc, Tomaszowa Mazowieckiego, Włocławka, Sulmierzyc, Elbląga i Kielc.

Częstochowa zajmie się pielgrzymami

Według samorządu, miejsca kultu mają być szczegółowo dezynfekowane, a straż miejska i policja zabezpieczy trasy drogowe. Co więcej, Częstochowa deklaruje, że także na Jasnej Górze na pielgrzymów będzie czekać zaplecze medyczne i komunalne. Uczestnicy wędrówek skorzystają również z miejsc odpoczynku położonych w Alei Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2. Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomość

3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną samorząd miasta Częstochowa zrezygnuje w tym roku z punktów czerpalnej wody pitnej. Zdaniem władz lokalnych, takie obiekty mogłyby stać się potencjalnym źródłem zakażeń wśród pielgrzymów. Włodarze miasta chcą również zapewnić grupom zapasy mydła, środków do dezynfekcji, czy maseczki. Jeśli jednak atmosfera Jasnej Góry nie odpowiada turystom, którzy wybierają się na południe kraju, warto zwrócić uwagę na najnowszą ofertę pobliskiej Energylandii.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?
  3. Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowa
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł