Turysci.pl
czechy zakaz podróży

fot. Pixabay/ Engin_Akyurt

Czechy wprowadziły zakaz lotów do Indii. Obowiązuje od dzisiaj od północy

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Indie znalazły się na liście państw, do których obowiązuje zakaz podróży z Czech. Petr Arenberger, czeski minister zdrowia, po posiedzeniu rządu w poniedziałek zapowiedział, że od północy wjazd do kraju będą mieli wyłącznie Czesi i mieszkający w Czechach rezydenci.

Indie zmagają się z ekstremalnie wysoką liczbą zakażeń koronawirusem. W poniedziałek znów przekroczone zostało tam 300 tys. nowych przypadków. Z tego powodu kolejne kraje decydują się na wprowadzenie zakazu podróży do tego kraju. Od dzisiaj takie ograniczenie obowiązuje również w Czechach.

Czechy wprowadziły o północy zakaz podróży do Indii

Według informacji przekazanych przez Politico czescy obywatele lub rezydenci będą przed powrotem do kraju z Indii będą musieli wykonać test PCR w stronę koronawirusa, a następnie trzeba będzie powtórzyć go w ciągu 24 godzin po przylocie.

Między 10. a 14. dniem obowiązkowej kwarantanny konieczne będzie kolejne wykonanie testu PCR. Dwie osoby z podejrzeniem zakażenia indyjskim wariantem koronawirusa przebywają w izolacji od soboty. Osoby, z którymi się kontaktowały również objęto kwarantanną.

Kryzys epidemiczny w Indiach spowodował także wprowadzenie zakazu podróżowania do tego kraju w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Hongkongu, Singapurze i Nowej Zelandii. Również Departament Stanu USA zalecił mieszkańcom powstrzymanie się przed wyjazdem do Indii, nie wprowadzano jednak oficjalnego zakazu.

Hotele mogą nie zostać otwarte 4 maja

Media: 4 maja może nie dojść do otwarcia hoteli

CZYTAJ DALEJ

W Czechach trwa luzowanie restrykcji

Czeski rząd zdecydował się na otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz gabinetów masażu od 3 maja, według zasady, że wewnątrz lokalu usługowego będą mogli być jeden klient i jedna osoba z obsługi.

Osoby wyrażające chęć skorzystania z takich usług zobowiązane będą do okazania negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem lub PCR nie starszego niż siedem dni.

Ozdrowieńcy po Covid-19 będą mogli skorzystać również z usług w uzdrowiskach i sanatoriach. Będą musieli jednak sami zapłacić za pobyt i usługi lecznicze. 3 maja możliwe będzie również wznowienie działalności salonów zajmujących się pielęgnacją zwierząt.

Podczas kolejnego posiedzenia rządu, które ma odbyć się w czwartek, ma zapaść decyzja o dacie ewentualnego uruchomienia sklepów i pozostałych usług. Według dotychczasowych ustaleń ma to nastąpić, gdy w kraju będzie 100 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >