Turysci.pl
czechy luzują obostrzenia

fot. Pixabay/ Andrey_and_Lesya

Czechy luzują restrykcje. Otwarte hotele i atrakcje turystyczne

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Czechy od poniedziałku otworzyły w reżimie sanitarnym hotele i obiekty kultury, jak kina czy teatry. Wznowiono również naukę stacjonarną na wszystkich poziomach nauczania.

  • Od poniedziałku zniesiono kolejne restrykcje w Czechach

  • Otwarto hotele dla osób podróżujących turystycznie

  • Odmrożona została kultura: kina, teatry i koncerty z ograniczeniami

Od poniedziałku w Czechach w hotelach, pensjonatach lub schroniskach konieczne jest przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, świadectwo szczepień lub zaświadczenie o przechorowaniu Covid-19 w ciągu ostatnich 180 dni.

Czechy otworzyły hotele i kulturę

Goście posługujący się negatywnym testem po tygodniu pobytu w hotelu zobowiązani są do powtórzenia badania. Wiele obiektów same oferują swoim klientom testy lub pomagają w zarezerwowaniu terminu w najbliższym punkcie pobrań.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, restauracje hotelowe mogą być otwarte, jednak baseny, sauny i centra spa muszą być zamknięte.

Przypomnijmy, że hotele i inne obiekty noclegowe w Czechach były zamknięte dla turystów od pięciu miesięcy. Nocleg mogły zarezerwować jedynie osoby odbywające potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem podróże służbowe lub pacjenci przybywający na wizytę lekarską.

Samoloty z Białorusi nie wylądują na lotniskach UE

Zakaz lotów nad UE i lądowania na lotniskach dla białoruskich linii lotniczych

CZYTAJ DALEJ

Od poniedziałku naukę stacjonarną wszystkie klasy we wszystkich szkołach podstawowych oraz średnich. W dalszym ciągu w klasach i na przerwach obowiązuje jednak nakaz zasłaniania ust i nosa, wietrzenia pomieszczeń i zachowania odstępu między uczniami.

Na wykłady i ćwiczenia na uczelniach mogą od poniedziałku wrócić również studenci. Czeski rząd spotkał się z krytyką z powodu zbyt późnej zdaniem uczelni decyzję w tej sprawie, ponieważ w większości z nich już trwają sesje egzaminacyjne.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem odmrożone zostają również obiekty kultury. Od poniedziałku wznowione zostały przede wszystkim spektakle teatralne, koncerty oraz pokazy filmowe.

Spektakle, koncerty i pokazy mogą odbywać się z udziałem maksymalnie 500 osób wewnątrz pomieszczeń (przy zachowaniu połowy miejsc wolnych na widowni) i tysiąca na świeżym powietrzu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >