Czechy zakaz robienia zdjęćFot. Pixabay.com/wilkernet

Czechy wprowadziły zakaz robienia zdjęć, wielu Polaków wciąż o tym nie wie. Zero selfie w uwielbianej atrakcji

Czechy już jakiś czas temu wprowadziły zakaz robienia selfie, wielu Polaków jednak do tej pory nie ma o tym pojęcia. Nie można robić sobie zdjęcia w kultowej atrakcji, uwielbianej przez turystów.

Czechy znajdują się niedaleko naszego kraju i mają wiele ciekawych i przepięknych atrakcji, dlatego każdego roku wyjeżdżają tam na urlop tłumy Polaków. Poszukujemy odmiany i nowości bez konieczności wyjeżdżania na drugi koniec świata. Choć państwo to leży niedaleko i jest bardzo podobne do naszego, wielu turystów wciąż nie zdaje sobie z wielu podstawowych zasad, które tam obowiązują.

Poprosił w samolocie o zestaw obiadowy. Dostał tackę i wybuchnął śmiechem, najgorszy obiad w historiiPoprosił w samolocie o zestaw obiadowy. Dostał tackę i wybuchnął śmiechem, najgorszy obiad w historiiCzytaj dalej

Czechy wprowadziły zakaz, wielu Polaków nawet nie wie

W październiku ubiegłego roku Czechy wprowadziły zakaz robienia selfie w uwielbianym przez turystów miejscu - Kaplicy Czaszek w Kutnej Horze. Przepis jest oficjalny i powinien być respektowany, wielu turystów, nie tylko z Polski, zupełnie jednak nie ma o tym pojęcia. Choć minęło już kilka miesięcy, nadal wielu przyjezdnych usiłuje to robić, często zmuszając obsługę do zwrócenia uwagi, że jest to zabronione.

Jak można się domyślić, w głównej mierze zachowanie takie nie wynika z ignorancji przepisów obowiązujących w Czechach. Po prostu robienie zdjęć teraz jest tak zwyczajne i popularne, że często nawet nie myślimy o tym, że w niektórych miejscach może być to zabronione. Przyjeżdżając jednak do obcego kraju powinniśmy się upewnić, że znamy wszystkie przepisy i nie zachowamy się - nawet przypadkiem - nieodpowiednio.

Dzisiaj grzeje: 1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
2. Będzie nowa renta jako kolejne świadczenie? Emeryci mogliby zyskać dodatkowe pieniądze do emerytury

Słynna Kaplica Czaszek w Kutnej Horze powstała w XIX wieku i jest jedną z największych oraz najmroczniejszych atrakcji naszych sąsiadów. Jak szacują eksperci, stworzona została ze szczątków około 40-70 tysięcy ludzi. Były to ofiary dżumy oraz osoby przez lata chowane na lokalnym cmentarzu. Franciszek Rint otrzymał pozwolenie na stworzenie kaplicy z kości i spisał się doskonale - powstały z nich herby, żyrandole, a nawet ołtarz. Całość robi niesamowite wrażenie, choć może wzbudzić również niepokój.

Czechy robienie selfie

Fot. Instagram/moonchildhel

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły powalające zdjęcia, Marta Kaczyńska już się nie wymiga. Widok odbiera mowę
  2. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  3. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  4. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
  5. Niewiarygodne odkrycie Kanadyjczyków w Polsce. Jest warte fortunę, prawdziwy skarb
  6. Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie podda

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł