Czechy przedłużają stan wyjątkowypixabay.com/ MirceaIancu

Przedłużyli stan wyjątkowy. Utrudnienia dla podróżujących za południową granicę Polski

Czechy postanowiły przedłużyć stan wyjątkowy do 12 grudnia. Według wcześniejszej ustawy, miał potrwać do dziś. Rząd stwierdził jednak, że przedłużenie stanu zwiększy szanse na zwalczenie pandemii. To ważna informacja dla turystów, których czekają utrudnienia.

Czechy jakiś czas temu wprowadziły rygorystyczne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Podjęto decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego do 12 grudnia. Wiąże się to z utrudnieniami dla turystów. O czym trzeba pamiętać?

Gigantyczna blizna przez czoło potrafiła przestraszyć. Cejrowski zdradził kiedyś tajemnicę o swoim ojcu, trudno uwierzyćGigantyczna blizna przez czoło potrafiła przestraszyć. Cejrowski zdradził kiedyś tajemnicę o swoim ojcu, trudno uwierzyćCzytaj dalej

Czechy przedłużają stan wyjątkowy

Obrady Izby Poselskiej trwały 8,5 godziny i rozpoczęły się od minuty ciszy dla wszystkich zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Andrej Babisz, premier Czech, powiedział, że występuje z wnioskiem o przedłużenie stanu wyjątkowego "aby osiągnąć decydujący zwrot w walce z pandemią koronawirusa".

Pojechała w podróż z teściami, bez męża. Jej zdjęcia są legendarne, obiegły Internet lotem błyskawicyPojechała w podróż z teściami, bez męża. Jej zdjęcia są legendarne, obiegły Internet lotem błyskawicyCzytaj dalej

Jak dodał, ostatnie dane wskazują na znaczne poprawienie sytuacji epidemiologicznej w kraju. Przedłużenie stanu ma służyć do utrzymania zmniejszonych kontaktów międzyludzkich oraz innych zakazów.

Wpływ na to mają też nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Władze obawiają się, że mieszkańcy kraju zapomną o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. - Wszyscy będziemy chcieli kupić prezenty. Razem z nimi kupimy chorobę i przyniesiemy ja do rodzin - mówił premier.

Czeska opozycja nie zgadzała się z tym pomysłem. Wskazano na zbyt długi czas na "wystawianie czeków bez pokrycia". Dodano też, że stan wyjątkowy ogranicza prawa obywatelskie oraz wolność.

Dużo emocji spowodował temat handlu. Ostatecznie postanowiono, że otwarte będą mogły być tylko sklepy spożywcze oraz drogerie. Pozostałe zostaną zamknięte, jednak będzie można korzystać z wielkopowierzchniowych sklepów w galeriach handlowych.

Opozycja i niektórzy eksperci krytykują takie postanowienie. Zwracają uwagę na kryzys gospodarczy, który powodują tak drastyczne restrykcje. Politycy opozycyjni mówią, że to skazanie małych przedsiębiorców na upadłość.

Znaczenie dla turystyki

O wszystkich tych obostrzeniach muszą pamiętać osoby, które planują podróż do Czech. Będzie ona bardzo utrudniona, ponieważ zamkniętych będzie większość atrakcji turystycznych i kulturowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Możesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferie
2. Nauczyciele masowo na zwolnienie lekarskie. Liczba L4 wzrosła dwukrotnie
3. Wstrzymują loty, linia lotnicza bankrutuje? Latało nią z Polski tysiące pasażerów

Należy dokładnie sprawdzić, co można robić w danym miejscu, ponieważ niestosowanie się do obowiązujących zasad będzie wiązało się z poniesieniem konsekwencji. Niestety, podróżowanie w czasach pandemii jest bardzo trudne.

Możesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferieMożesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
  2. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
  3. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  4. Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagrali
  5. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  6. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  7. Wpuścili kotkę do środka. Po kilku sekundach zorientowali się, jaki błąd popełnili

Źródło: Onet

Następny artykuł