Czechy mają nowe ograniczeniaFot. google.com/maps/ screen

Nie jest dobrze. Stan wyjątkowy może być dopiero początkiem. Nasi sąsiedzi rozważają jeszcze większe restrykcje

Czechy niedawno wprowadziły na terenie całego kraju stan wyjątkowy, który wiąże się z licznymi ograniczeniami. Teraz rozważają zaostrzenie rygoru, ponieważ sytuacja epidemiczna stale się pogarsza.

Czechy wprowadziły stan wyjątkowy w poniedziałek 5 września i ma on trwać 30 dni. Szef resortu zdrowia Roman Prymula poinformował, że nie widzi powodu do zamykania gospodarki, tak jak to miało miejsce wiosną. Ograniczenia będą dotyczyły życia codziennego, nie powodując kolejnej katastrofy w turystyce czy sporcie. We wtorek będą jednak prowadzone rozmowy w sprawie wprowadzania kolejnych ograniczeń.

Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystówKoniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystówCzytaj dalej

Czechy ograniczają spotkania w szerokim gronie

Stan wyjątkowy oznacza m.in. to, że mieszkańcy sa zobowiązani do noszenia maseczek we wszystkich publicznych pomieszczeniach zamkniętych. Najtrudniejsze będą 2 pierwsze tygodnie, w czasie których goście restauracji nie mogą zajmować więcej niż 6 miejsc przy jednym stoliku. W tym czasie obowiązują także ograniczenia związane z liczbą uczestników imprez o charakterze kulturalnym, społecznym lub sportowym. W budynku może to być 10 osób, a na zewnątrz 20. Wyjątki stanowią kina i teatry, gdzie może być nawet 500 osób.

Wydarzenia sportowe będą się odbywały bez udziału publiczności, a liczba uczestników nie może przekroczyć 130 osób. W przypadku rozgrywek amatorskich, takich jak spotkanie przyjaciół, górna granica to 20 graczy. Całkowitym zakazem zostały za to objęte przedstawienia operowe, operetkowe, musicalowe, koncerty chórów, a nawet śpiew w czasie uroczystości sakralnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Nagły, pilny alarm w Europie. Może być wybuch. Może zrujnować plany tysięcy turystów

Kolejne restrykcje pojawią się "za karę"

Minister zdrowia poinformował, że w przypadku nie przestrzegania obecnych reguł przez znaczną część społeczeństwa, zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia i nakazy. Jednym z nich będzie obowiązek noszenia maseczki nawet w przestrzeniach otwartych. Innym pomysłem, który obowiązuje już w innych krajach, jest konieczność zostawienia kontaktu do siebie w czasie wizyty w lokalu gastronomicznym. Szef resortu przeznaczył już 5,5 mln euro na zakup szczepionek na COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies ze schroniska przytula się do każdej osoby. Próbuje znaleźć opiekuna, kto da mu szansę?
  2. Ikea wycofuje pożądany przez Polaków produkt. Kontrowersyjna decyzja, klienci są zbulwersowani
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Królik o unikalnym wyglądzie oczarował internautów. Pokochali go pomimo rzadkiej choroby

Źródło: Wprost

Następny artykuł