Czas wjazdu do Chorwacji może być krótszyWikipedia.org/ Sergei Gussev

Turyści przekroczą granice Chorwacji w kilka sekund, ale jest jeden warunek

Czas oczekiwania na wjazd do kraju może być znacznie skrócony. Zapowiedział to chorwacki minister turystyki. Turyści będą potrzebowali tylko specjalnej aplikacji. Jak ma ona działać?

Czas przekroczenia chorwackiej może być o wiele szybszy, jeśli tylko zagraniczni turyści skorzystają ze specjalnej aplikacji. Ma ona służyć do wydawania zgody na przemieszczanie się na terenie kraju. Zapowiedział to Gari Cappelli, chorwacki minister turystyki. To nie jedyna nowinka technologiczna, która pojawiła się z powodu pandemii koronawirusa. Włosi używają specjalnych kasków do mierzenia temperatury pasażerów.

Dają mandaty za wyjazd nad jedno z najczystszych jezioro w Polsce. Trzeba uważać na długi weekendDają mandaty za wyjazd nad jedno z najczystszych jezioro w Polsce. Trzeba uważać na długi weekendCzytaj dalej

Czas otworzyć granice

Cappelli informuje, że niektóre z osób, które wcześniej odwołały swój pobyt w kraju, decyduje się na ponowne dokonanie rezerwacji na tegoroczne wakacje. Niemcy wyraziły zgodę, aby razem z innymi krajami europejskimi otworzyć granice już 15 czerwca. Minister twierdzi, że ta data dotyczy również Polski. Szczegóły zależą od ustaleń Unii Europejskiej.

Minister spraw wewnętrznych Chorwacji poinformował, że państwo przygotowuje się na przyjęcie turystów. Monitorowana jest sytuacja epidemiczna, a służby sprawdzają przejścia graniczne. Niedługo już do Chorwacji będą mogli przyjechać turyści z Węgier, Czech, Słowacji i Austrii. Wszystkie przedsiębiorstwa turystyczne przygotowały specjalne restrykcje, które mają uchronić turystów przez zakażeniem koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne odkrycie na plaży w Gdyni z samego rana. Był bardzo młody
2. Twoja emerytura w czerwcu będzie wyliczona na dużo korzystniejszych warunkach. ZUS zdradził plany

- W tym roku podstawą osiągnięcia wyników będzie dobra sytuacja epidemiczna. W tym kontekście jesteśmy jednym z najlepszych krajów w Europie - powiedziała prezes Stowarzyszenia Chorwackiej Turystyki Veljko Ostojić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapamiętaj 2. złote zasady na idealny rosół. Będzie klarowny i pyszny, domownicy oszaleją na jego punkcie
  2. Zagadki dla małych dzieci. Kto jest bohaterem tych łamigłówek: pies czy kot?
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie pełne czułości. Fani są zachwyceni (FOTO)

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł