Czarnogóra stała się wakacyjnym więzieniem.Fot. Facebook.com/Elżbieta Brzozowska

"Przecież to absurd". Polka utknęła za granicą. Wyjawiła całą prawdę

Czarnogóra stała się dla niej więzieniem. Rozporządzenie polskiego rządu diametralnie zmieniło plany wakacyjne Polki. Urlopowiczka powiedziała, co sądzi o krajowym przewoźniku.

Czarnogóra na mocy ostatniego rozporządzenia rządu nie będzie dostępną drogą powietrzną dla turystów z Polski. Co więcej, ewentualny powrót urlopowiczów, którzy obecnie przebywają na Bałkanach, jest całkowicie zależny od rozkładu PLL LOT - a ten pozostawia wiele do życzenia.

Skandaliczne zachowanie turystów nad morzem. Aż włos się jeżySkandaliczne zachowanie turystów nad morzem. Aż włos się jeżyCzytaj dalej

Czarnogóra na łasce LOT-u. Polka o nowym rozporządzeniu

Na swoich mediach społecznościowych Elżbieta Brzozowska opublikowała post, w którym opisuje swoje zmagania z polskim przewoźnikiem - a nawet szerzej - z krajowym rządem. Okazuje się, że Polka wraz z mężem i dziećmi zaplanowała swój urlop na Bałkanach, jednak po ostatnich zmianach z 28 lipca, Czarnogóra stała się dla całej rodziny wakacyjnym więzieniem.

Jak przyznaje w rozmowie z portalem naTemat, odwołanie prywatnych linii z kursowania między Podgoricą a Polską “to absurd”. Turyści mogą wrócić do kraju wyłącznie na pokładzie specjalnych rejsów LOT-u, a te organizowane są nieregularnie. Tym samym Czarnogóra pokrzyżowała także późniejsze plany wakacyjne. Według urlopowiczki decyzja rządu może być podyktowana coraz głośniejszymi pogłoskami o kryzysie w państwowej spółce i chęcią jak najszybszego wsparcia płynności finansowej.

Czarnogóra pokrzyżowała jej plany

Jak relacjonuje w rozmowie z naTemat, cała rodzina Polki miała wracać do kraju 31 lipca, ponieważ 2 sierpnia dzieci chciały jechać na wcześniej zaplanowane kolonie. Niestety, przez rozporządzenie Czarnogóra zagościła w grafiku rodziny na dłuższej, co niweczy dalsze wyjazdy. Kobieta próbowała znaleźć inne połączenia niż narzucone przez system rezerwacyjny LOT-u rejsy na 3 sierpnia. Okazuje się, jednak, że powrót z przesiadkami to łączny koszt 7 tys. zł. Ostatnią nadzieją Polki jest zamiana biletów na 1 sierpnia. Czy się udało? Tego jeszcze nie wiadomo.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję
2. Nowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na Pomorzu

3. Wiadomo już gdzie Amerykanie ulokują w Polsce swoje czołgi. Liczebność wojsk się zwiększy

- No to zaczyna się przygoda, loty do Czarnogóry zgodnie z nowym rozporządzeniem, podpisanym przed godziną, będą zamknięte od jutra. Czy pojutrze zgodnie z planem wylecimy stąd? Jak? Czym? Ktoś wie, co w takich sytuacjach? Jesteśmy tu z Rainbow. Przylecieliśmy Wizz Air, a nasze dzieci 2 sierpnia mają jechać na obozy… - pisała na swoim Facebooku turystka.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski apeluje do wszystkich Polaków. Prosi o jedną rzecz, każdy musi się dostosować
  2. Oficjalnie. Artur Boruc w Legii Warszawa. Legendarny bramkarz wraca do Polski
  3. Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu, gdy miała zaledwie 17 lat. "Kiedy słyszę o podziałach w Polsce, jest mi okropnie smutno"
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: naTemat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł