COVID-19 uderza w Koreę Południową.Fot. Unsplash.com/Ashkan Forouzani/zdjęcie poglądowe

Druzgocący scenariusz nadszedł szybciej, niż się spodziewano. Wiadomość wprawia w odrętwienie. Korea Południowa potwierdziła

COVID-19 powrócił z drugą falą. Informacje z Półwyspu Koreańskiego przekreślają szanse na szybki powrót do Azji. Miłośnicy regionu muszą się wstrzymać z rezerwacją biletów.

COVID-19 ponownie uderza w Koreę Południową. W ciągu doby odnotowano stosunkowo niewielki przyrost - 17 nowych przypadków, lecz patrząc z perspektywy dotychczasowej polityki tamtejszych władz, jest to niepokojąca wiadomość. Rząd alarmuje - Korea ma do czynienia ze wschodzącą drugą falą epidemii.

Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęOtwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęCzytaj dalej

Korea z kolejną falą COVID-19

Jak podaje redakcja Onetu, koreańskie władze zaznaczają, iż nowe przyrosty notowane są głównie po złagodzeniu restrykcji. Według burmistrza Seulu Park Won Suna, od końca kwietnia do 11 czerwca współczynnik rozprzestrzeniania się COVID-19 wzrósł do poziomu 1,79. Stołeczny samorządowiec ostrzega, że jeśli wzrosty nie ustąpią, w lipcu Korea będzie notowała po 800 przypadków dziennie.

Burmistrz Seulu zapowiada dynamiczną kampanię nawołującą do zachowania dystansu społecznego. Stolica Korei podejmie takie kroki w sytuacji, gdy liczba zakażeń lub współczynnik obłożenia szpitali przekroczy 70 proc. Co ważne, po wykryciu ostatnich przypadków zachorowań na COVID-19, władze Seulu zdecydowały na przywróceniu części ograniczeń w najbardziej zaludnionych dzielnicach miasta.

COVID-19 miał wrócić później

Co ważne, koreańskie służby zdrowia przewidywały, że nawrót zachorwań na COVID-19 nastąpi kilka miesięcy później. Po opanowaniu zachorowań z lutego i marca (ponad 900 przypadków dziennie), kolejne fazy walki z chorobą miały przebiegać spokojniej. Z początkiem maja współczynnik spadł do pojedynczych przypadków. Teraz dochodzi również problem napięć na granicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

- Początkowo przewidywaliśmy, że druga fala pojawi się jesienią lub zimą. Nasze prognozy okazały się błędne. Sądzimy, że dopóki ludzie mają ze sobą bliskie kontakty, wciąż będzie dochodziło do infekcji - powiedziała szefowa Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC) Dzeong Eun Kiong.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka
  2. Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Zobaczyła w lustrze, że ma uszka. Wideo z kotką stało się w hitem w sieci

Źródło: Onet

Następny artykuł