covid-19 nietypowe objawyFot. unsplash.com/@camilapp

Możesz mieć Covid-19 jeśli masz nietypowy objaw i niedawno byłeś za granicą. Lepiej od razu iść do lekarza

Covid-19 jest nową chorobą, którą cały czas poznajemy. Niektóre z objawów mogą nas zaskoczyć i nie skojarzymy ich z koronawirusem. Osoby wracające z zagranicy powinny się bacznie obserwować.

Covid-19 nie jest jeszcze do końca poznaną i opisaną chorobą. Lekarze odnotowują szereg objawów, które nie powtarzają się u każdego. Niektóre osoby wykazują wyjątkowo dziwne symptomy choroby, które zwykle wiąże się z czymś innym. Warto zapoznać się z mniej znanymi przypadkami, by móc je rozpoznać u siebie.

Już pewne, premier potwierdza. Nowe obostrzenia dla Polaków mogą wejść za kilka dni, branża turystyczna drży z obawJuż pewne, premier potwierdza. Nowe obostrzenia dla Polaków mogą wejść za kilka dni, branża turystyczna drży z obawCzytaj dalej

Covid-19 to nie tylko kaszel i gorączka

Od początku pandemii słyszymy, że objawami zakażenia koronawirusem są kaszel, gorączka czy bóle mięśni i głowy, podobnie jak w przypadku grypy. Później pojawiły się kolejne charakterystyczne symptomy, takie jak utrata węchu i smaku, ból gardła i dreszcze. Osoby chorujące na covid-19 skarżyły się też na ogólne zmęczenie i brak sił.

Polsat ujawnił plany Kancelarii Premiera. Wielu nie mieści się w głowie, co chcą zrobić z uwielbianym przez turystów obiektemPolsat ujawnił plany Kancelarii Premiera. Wielu nie mieści się w głowie, co chcą zrobić z uwielbianym przez turystów obiektemCzytaj dalej

We Włoszech zauważono, że wielu pacjentów ma dziwną wysypkę, która przypomina nieco ospę wietrzną lub odmrożenie. Jeden na pięciu chorych miał problemy skórne na stopach, co łatwo przeoczyć, jeśli nie są uciążliwe. To zjawisko zyskało nawet swoją nazwę: "covidowe palce u nóg".

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo co z wolnym na Wszystkich Świętych, wszystko jasne. Ważna wiadomość dla podróżujących
2. Jesteście za powrotem handlu w niedziele? Dobre wieści. Na sam początek dwa weekendy
3. Porażająca wiadomość z Chin. Wyjawili, gdzie wykryli koronawirusa, cały świat nie dowierza

Wszyscy, którzy wrócili niedawno z zagranicy powinni obserwować swoje ciało i konsultować z lekarzem każdą niepokojącą zmianę. Nawet biegunka, która zwykle jest wywołana przez skażony pokarm, może być objawem koronawirusa. Zwykle choroba objawia się już po 5 dniach, ale po tym czasie nie możemy mieć pewności, że będziemy zdrowi. Warto zaczekać nawet 2 tygodnie po powrocie, zanim zaczniemy spotykać się ze znajomymi, by ich nie zarazić.

Wprowadzają stan wyjatkowy na 30 dni. Sytuacja za granicą wygląda coraz gorzejWprowadzają stan wyjatkowy na 30 dni. Sytuacja za granicą wygląda coraz gorzejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W kartonie znaleźli szczeniaka wraz z kartką. 12-letni właściciel wyjawił historię psa w rozpaczliwym liście
  2. Hakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegół
  3. Anna utknęła w Grecji na kwarantannie. Nie wytrzymała, powiedziała jak całą prawdę. Skandal
  4. Lasy Państwowe pokazały niebywałe nagranie. Czarna "zjawa" przemierza lasy
  5. Minister nie wytrzymał, na antenie zwrócił się do Polaków. Chodzi o wyjazdy na 1 listopada
  6. Kiedy może zakończyć się pandemia? Są nowe prognozy ekspertów

Źródło: Onet

Następny artykuł