Ciechocinek więcej zakażeńFot. pixabay.com OrnaW

Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna

Ciechocinek znalazł się pod szczególną obserwacją służb sanitarnych. Sanepid potwierdził pozytywne wyniki testów. W popularnym polskim uzdrowisku jest coraz więcej zakażeń. Oficjalny komunikat przekazał również burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz. Wprowadzono niezbędne procedury mające zapewnić bezpieczeństwo.

Ciechocinek to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Koronawirus dotarł również tam - w piątek 21 sierpnia poinformowano o pierwszym przypadku w ognisku w sanatorium. Po przeprowadzeniu testów na obecność SARS-CoV-2 sanepid i burmistrz miasta potwierdzili niepokojące wiadomości - zarażonych jest więcej. Burmistrz Leszek Dzierżewicz wydał już oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?Czytaj dalej

Po wykryciu ogniska zarażeń, Ciechocinek znalazł się pod lupą sanepidu. Przeprowadzone badania na obecność koronawirusa dały kolejnych 10 pozytywnych wyników. Zarażeni są kuracjusze sanatorium popularnego polskiego uzdrowiska. Informacje mediom przekazał burmistrz miasta, Leszek Dzierżewicz, który opowiedział o procedurach wprowadzanych przez służby sanitarne. Setki osób zostały objęte kwarantanną.

Ciechocinek: kolejne przypadki zarażeń w nowym ognisku

Odwiedzany przez wielu kuracjuszy Ciechocinek dotknięty jest coraz bardziej niepokojącą sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 tego ogniska został potwierdzony w piątek 21 sierpnia. Niedawno burmistrz miasta przekazał mediom, że jak dotąd pozytywne wyniki testów otrzymało kolejnych 10 osób, co daje 11 zarażonych.

- Znamy wyniki 150 testów. 10 z tych pobranych po ujawnieniu pierwszego przypadku jest niestety pozytywnych. Zakażeni są kuracjusze - słowa burmistrza cytuje Polsat News - Z moich informacji wynika, że kuracjusze do tej pory izolowani byli w sanatorium - dodaje Dzierżewicz.

W związku z sytuacją, w której znalazł się Ciechocinek, służby sanitarne podejmują odpowiednie procedury, które mają zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Z relacji burmistrza wynika, że służby medyczne zadecydują o ewentualnym przeniesieniu zarażonych do jednoimiennego szpitala w Grudziądzu. Jak dotąd jednak taka decyzja nie zapadła.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość obiegła media. Autobus z turystami runął z urwiska
2. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
3. Grupa nastolatków znalazła 24-karatowe złoto. Pieniądze czekały na odkrycie ponad tysiąc lat

Po tym, jak Ciechocinek potwierdził pojawienie się ogniska zarażeń w zeszłym tygodniu, 300 osób skierowano na obowiązkową kwarantannę. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o panice na zachodzie Polski związanym z zarażonymi pracownikami jednej ze szkół.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła zadziwiła całą Polskę. Po kłótniach z mężem pokazała się bez ubrania tysiącom Polaków
  2. Przepis na zupę na rosole. Przepis, który zajmie dosłownie chwilę, a sprawi, że bliscy będą zachwyceni głębią smaku i aromatu
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Lara Gessler pochwaliła się psem znajomych. Kundel bury olśnił wyglądem, a nie jest psem rasowym

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł