ciechocinek nowe zakażeniaFot. pixabay.com/ Candid_Shots

Sytuacja w Ciechocinku coraz gorsza. Wyjawili kolejne szczegóły

Ciechocinek jest jednym z najpopularniejszych polskich uzdrowisk. Każdego roku przyjeżdżają tam prawdziwe tłumy. Ostatnio jest o nim jednak głośno powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Sytuacja w tym miejscu jednak się nie poprawia.

Ciechocinek jest miastem, w którym znajduje się jedno z najbardziej obleganych sanatoriów w Polsce. Niestety, stało się niedawno jednym z najpoważniejszych ognisk koronairusa. Sytuacja w popularnym uzdrowisku nie ulega poprawie.

Zwołali sztab kryzysowy w kancelarii Morawieckiego. Sytuacja jest fatalnaZwołali sztab kryzysowy w kancelarii Morawieckiego. Sytuacja jest fatalnaCzytaj dalej

Ciechocinek: kolejne zakażenia

Niedawno informowaliśmy o kilkudziesięciu zakażeniach koronawirusem w szpitalu uzdrowiskowym w Ciechocinku. Jak się okazuje, należy doliczyć do nich kolejne dwa, które zostały potwierdzone w drugiej turze badań. Tym samym łączna liczba osób z pozytywnym wynikiem testu w uzdrowisku wzrosła do 33 po przebadaniu łącznie 301 próbek. Cały obiekt musi zostać poddany dezynfekcji.

- Obiekt jest obecnie pusty. Władze Uzdrowiska Ciechocinek SA są teraz zobowiązane do przeprowadzenia dezynfekcji. Po jej zakończeniu przyjmowane będą kolejne turnusy - powiedział w rozmowie z PAP-em rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Rodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunę

Według informacji podanych przez PAP, 23 osoby zakażone trafiły do izolatorium w Grudziądzu, 3 przebywają w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, 2 osoby zakażone z personelu są w izolacji domowej, a pięć osób zostało przetransportowanych do województw, w których mieszkają. Informacja o pierwszym zakażonym kuracjuszu pojawiła się 21 sierpnia. O sytuacji w Ciechocinku opowiedziała nam niedawno pani Halina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz grzmi na temat skoków narciarskich. Nie ugryzł się w język, "nie wyobrażam sobie tego"
  2. Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny koszmar
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Chciał uśpić golden retrievera z powodu nadwagi. Decyzja weterynarza nie mogła być inna

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł