Chorwacja z rekordem zachorowań.Fot. Pexels.com/ Andrea Piacquadio (zdjęcie ilustracyjne)

Dramatyczna wiadomość z Chorwacji. Spełnia się czarny scenariusz

Chorwacja odnotowała absolutny rekord zachorowań, który może rzutować na dalsze losy sezonu w regionie. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele polskiej dyplomacji w Zagrzebiu, a sprawa potencjalnych obostrzeń może rozegrać się na dniach. Jeśli najgorszy scenariusz wszedłby w życie, Polacy będą mogli się pożegnać z lotami na południe.

Chorwacja notuje rekordowe przyrosty dobowe zachorowań na COVID-19. W środę (26 sierpnia) miejscowe Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że ostatnie raporty mówią o największym rozprzestrzenianiu się koronawirusa od początku wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego. Takie wskaźniki mogą wyraźnie odbić się na polityce turystycznej rządu w Zagrzebiu.

Nowe informacje o Szumowskim zasmucają. Niestety, zostało mu mało czasuNowe informacje o Szumowskim zasmucają. Niestety, zostało mu mało czasuCzytaj dalej

Chorwacja z rekordem zachorowań. Europa reaguje na przyrosty z południa

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, Chorwacja 26 sierpnia odnotowała najwięcej zachorowań od początku pandemii - w rozrachunku dobowych - aż 358. Kraj zamieszkuje 4,058 mln obywateli, a wskaźniki wydają się utrzymywać na stałym poziomie wzrostowym (raporty z 22 sierpnia podawały 306 przypadków). Co ważne, już teraz rząd w Zagrzebiu zapowiada kolejne obostrzenia.

Jak na razie administracja Andreja Plenkovića nie podaje szczegółów co do potencjalnego przywrócenia ścisłego reżimu sanitarnego. Stanowcze kroki z kolei podjęły rządy państw ościennych, a także Wielka Brytania. Władze w Londynie, podobnie jak Słowenia, stwierdziły, że Chorwacja notuje o tyle niepokojące wskaźniki, że osoby powracające do kraju będą musiały przejść przymusową kwarantannę. Istnieje również ryzyko umieszczenia regionu w polskich regulacjach.

Polska a Chorwacja. Czy turystów czekają obostrzenia?

W rozmowie z portalem Money.pl Marcin Horała, wiceminister infrastruktury zapowiadał, że jak na razie Chorwacja nie widnieje na liście 63 państw, z którymi Polska zawiesi ruch lotniczy. Co ważne jednak zdaniem członka rządu, Zagrzeb, podobnie jak władze w Paryżu notują wskaźniki podchodzące pod pułap wykluczający z kontynuowania ruchu międzynarodowego. Na sytuację w kraju zareagowała również polska służba dyplomatyczna w Chorwacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister zdrowia nagle zmienia zasady kwarantanny. Szumowski złapałby się za głowę
2. Fatalne wiadomości z Warmii i Mazur. Są ofiary, nie miały żadnych szans
3. Żądają radykalnych zmian w prawie drogowym. Projekt ustawy już w Sejmie

- Przypominamy, że MSZ odradza podróże do Republiki Chorwacji, które nie są konieczne. Tym z Państwa, którzy przebywają w Chorwacji lub decydują się na pobyt w najbliższych dniach, przypominamy o zachowaniu środków ostrożności i unikanie przebywania w zatłoczonych miejscach - czytamy w komunikatach Ambasady RP w Zagrzebiu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarna kontuzja polskiego hokeisty. Zdjęcie tylko dla osób o mocnych nerwach (FOTO)
  2. Dziennikarz TVN nagle zatrzymany. Zabrano mu telefon i dokumenty, trafił na białoruski komisariat
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Warszawa. Zawróciła w niedozwolonym miejscu, spowodowała wypadek. Na jezdnię wybiegł przerażony alaskański malamut

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł