Chorwacja z przymusową kwarantanną dla Brytyjczyków.Fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chorwacja_-_plaża_-_panoramio.jpg

Chorwacja ma powody do zmartwień. Kraj przestał być bezpieczny. Wprowadzili dla nich kwarantannę

Chorwacja w oczach jednego z rządów, nie należy do najbezpieczniejszych, pod względem ryzyka epidemiologicznego, kierunków turystycznych. Władze zadecydowały o wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny dla powracających do kraju nie tylko z Półwyspu Bałkańskiego.

Chorwacja, a także Austria, Trynidad i Tobago to zdaniem rządu w Londynie kierunki potencjalnie niebezpieczne pod względem epidemiologicznym. Wielka Brytania ma wprowadzić w życie przepis o 14-dniowej samoizolacji dla osób powracających do kraju. Co ważne jednak pojawia się też interesujący zapis dla turystów, którzy chcieliby wybrać się na zachód Europy.

Ponad 140 osób nie żyje. Liczba cały czas rośnie. Niepokojące wieści ze świataPonad 140 osób nie żyje. Liczba cały czas rośnie. Niepokojące wieści ze świataCzytaj dalej

Chorwacja pod okiem Londynu. Brytyjczycy z obowiązkową kwarantanną

Jak podają dziennikarze RMF24, od godziny 4:00 w sobotę (22 sierpnia) Chorwacja, Austria, a także Trynidad i Tobago staną się dla brytyjskich turystów synonimem przymusowej kwarantanny. Decyzja rządu w Londynie podyktowana była wcześniejszymi zapowiedziami, iż w sytuacji, gdy dane państwo przekroczy poziom 20 przypadków na 100 tys. obywateli, UK wprowadzi obowiązek samoizolacji dla wracających do kraju.

Co więcej, RMF24 zwraca uwagę na fakt, iż Chorwacja była już wcześniej “typowana” do przekroczenia pułapu zachorowań, o którym ostrzegał brytyjski rząd. Badacze spekulowali również o potencjalnym objęciu przepisem również popularną wśród mieszkańców Wysp Grecję i Turcję, z kolei Austria nie pojawiała się w żadnym z raportów.

Chorwacja z kwarantanną, a Półwysep ponownie “wolny”

Według ustaleń RMF24, o ile m.in. Chorwacja znalazła się liście państw, z którymi wiąże się kwarantanna po powrocie, to sam kraniec Półwyspu Iberyjskiego, czyli Portugalia, zostanie decyzją rządu zwolniony z przepisu. Jeszcze wcześniej administracja Borisa Johnsona zwolniła z samoizolacji turystów powracających z Malezji i Brunei. Teraz w przypadku osób przebywających m.in. w Austrii, może dojść do sytuacji z momentu przywrócenia samoizolacji po powrocie z Francji.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące odkrycie naukowców. Codziennie miliony Polaków nieświadomie się trują
2. Niewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobić
3. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Jak podaje PAP i RMF24, złamanie obowiązku 14-dniowej samoizolacji na terenie Anglii, Walii i Irlandii Północnej wiąże się z karą rzędu 1000 funtów. W Szkocji z kolei funkcjonariusze mają prawo nałożyć mandat opiewający na 480 funtów. Od początku pandemii koronawirusa rząd w Londynie potwierdził 322 tys. zachorowań oraz 41 403 zgony.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w drużynie reprezentantów Polski. Mamy pilne informacje z Włoch, złe wiadomości
  2. Ważne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotować
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł