Chorwacja walczy z koronawirusemPexels.com/ Andrea Piacquadio

Nagle, pierwszy raz od początku pandemii. Dramatyczna wiadomość z Chorwacji

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Co roku jeżdżą tam tłumy Polaków. Miejsce ma do zaoferowania wiele atrakcji, a dodatkowo jest tam dość tanio. W najbliższym czasie lepiej tam nie lecieć. Sytuacja na miejscu jest ciężka. Powodem koronawirus.

Chorwacja przez jakiś czas była państwem, w którym nie było dużej liczby zakażeń koronawirusem. Teraz ta sytuacja się zmieniła. Kraj zmaga się z wielkimi problemami. Najlepszą decyzją będzie odwołanie podróży do Chorwacji, które planowane były na najbliższy czas.

Nagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicyNagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Chorwacja walczy z koronawirusem. Jest źle

W ostatnich dniach liczba osób zakażonych znacznie się zwiększyła. W Chorwacji, w której mieszka 4 miliony ludzi, w ciągu jednej doby pojawiło się 1131 nowych przypadków koronawirusa. Informację przekazały władze sanitarne tego kraju. W poprzednich dniach też odnotowano wzrost. Dziennie wystawiano 300 diagnoz potwierdzających COVID-19. Później było to już 793 przypadków.

2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziły2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Od początku pandemii w kraju odnotowano 23 665 przypadków koronawirusa. Z tego 345 osób zmarło. Aktualnie zakażonych osób jest 4233. Ta liczba zwiększyła dwukrotnie w ciągu ostatnich dni. W szpitalach z powodu COVID-19 znajduje się 505 osób. 24 z nich jest na intensywnej terapii, gdzie podłączeni są pod respiratory.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Ojciec Romana Giertycha przerywa milczenie. Ujawnił ukrywane dotąd fakty
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

Media w Chorwacji zauważają jeszcze jeden problem. Uważają, że w kraju system zdrowotny jest w fatalnym stanie. Dziennikarze biją na alarm. Dziennik "Jutarnji List" pisze, że niedługo może dojść do sytuacji, że z powodu zakażonego personelu służby zdrowia nie będzie komu leczyć zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Zakaz opuszczania stolicy, kordon wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja za granicąZakaz opuszczania stolicy, kordon wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja za granicąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny husky i malutkie kociątko zbliżają się do siebie. Mogło się skończyć tylko jednym
  2. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  3. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  4. Podjęli decyzję. Wraca nauczanie zdalne i zaostrzone restrykcje. Kolejny nasz sąsiad musiał podjąć odważną decyzję
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Pacjent wyszedł tylko do toalety. Kilka dni później znaleziono jego ciało, co się stało?

Źródło: Onet

Następny artykuł