Chorwacja polska ambasadaFot. Pixabay kissu

Polska ambasada apeluje do turystów. Sytuacja za granicą jest coraz gorsza

Chorwacja jest jednym z ulubionych krajów przez Polaków, którzy już od lat regularnie udają się w tym kierunku podczas sezonu letniego. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jednak wymusiła wiele zmian. Polska ambasada wystosowała do podróżnych pilny apel. Warunki są coraz gorsze. Niezbędne jest zachowanie szczególnej ostrożności.

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśrod Polaków w czasie wakacji, jednak obecnie wszyscy powinni się zastanowić nad tym, czy wyjazd na Bałkany jest dobrym pomysłem. Osoby, które planują lub już zdecydowały się na wczasy w tym kraju, muszą liczyć się z coraz większym zagrożeniem związanym z pandemią koronawirusa. Polska ambasada zaapelowała do turystów o zachowanie szczególnej ostrożności. Media informują o rekordowej fali zarażeń.

Dramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzyDramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzyCzytaj dalej

Aktualna sytuacja pandemiczna, w której znalazła się Chorwacja, potwierdza nagły skok przypadków zarażeń w całej Europie. Z apelu polskiej ambasady wynika, że szczególnie niebezpieczne może być przebywanie w miejscach, w których pojawiają się skupiska ludzi. Dotyczy to przede wszystkim plaż oraz zatłoczonych punktów gastronomicznych. Podróżni powinni również uważnie monitorować komunikaty odnoszące się do zasad przejazdu z Polski do Chorwacji.

Chorwacja: rekordowa fala zarażeń

Chorwacja mierzy się z coraz poważniejszym problemem dotyczącym wzrostu zakażeń. Mieszcząca się w Zagrzebiu ambasada RP poinformowała o "rekordowej fali zakażeń koronawirusem". Lokalny resort zdrowia w piątek 14 sierpnia potwierdził 208 zakażeń. W ciągu wcześniejszych dni - w środę i czwartek - odnotowano kolejno 130 i 180 zarażeń koronawirsuem.

- W odniesieniu proporcjonalnym do liczby mieszkańców dzisiejsza liczba zachorowań w Chorwacji byłaby równa ponad 2000 zakażeń w Polsce - komunikat ambasady cytuje TVN24.

Chorwacja staje się coraz mniej bezpiecznym krajem, dlatego ambasada poinformowała, że "w ramach nowych obostrzeń władze Chorwacji zadecydowały o ograniczeniu godzin pracy klubów nocnych, barów, restauracji. Zgodnie z nowymi wytycznymi obiekty tego typu mogą być czynne nie dłużej niż do północy". Okazuje się, że ze względu na zmieniająca się sytuację, kraj ten może zostać wpisany na czerwoną listę, co może oznaczać wprowadzenie obowiązku posiadania testu lub kwarantanną.

Dzisiaj grzeje: 1. Włochy podjęły decyzję. Potężny cios dla turystów, niestety
2. Krewny przeleje ci pieniądze, a fiskus naliczy podatek. Absurdalny przepis wścieka nawet sądy

Chorwacja od piątku 14 sierpnia potwierdziła 6258 przypadków zakażenia koronawirusem. W kraju z powodu COVID-19 zmarły 163 osoby. Polska ambasada apeluje Polaków o uważne śledzenie komunikatów oraz przebadanie się w przypadku zauważenia objawów zarażenia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o obowiązku kwarantanny, który wprowadzono w jednym z państw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy
  2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł