Chorwacja czeka na turystówFot. unsplash.com/@hrvoje_photography

Europejski kraj szykuje się na wakacje. Chce przyciągnąć tłumy

Chorwacja może być w tym roku najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem. Wiele atrakcji, ciepłe morze i szybkie wyjście z kryzysu zdrowotnego, może być przepisem na turystyczny sukces.

Chorwacja od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. W tym roku jej konkurenci o podobnych walorach turystycznych mają ogromne kłopoty z opanowaniem epidemii. W czasie gdy Włochy i Hiszpania starają się za wszelką cenę powstrzymać koronawirusa, Chorwacja szykuje się do przyjęcia turystów. Hotele i restauracje będą w pełni gotowe, gdy otworzą się granice.

Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicyDrugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

Chorwacja łagodnie przechodzi epidemię

Naukowcy i lekarze przewidują, że ten tydzień będzie ostatnim, w którym liczba przypadków zachorowań w Chorwacji będzie rosnąć. Do tej pory odnotowano tam jedynie ok. 1700 zakażeń, a zmarło 31 osób. W porównaniu do innych europejskich krajów są to bardzo niskie wartości. Jak przewiduje portal kigo.hr, Chorwacja może być hitem letnich wakacji w 2020 r. z powodu stosunkowo małych problemów z koronawirusem.

Najliczniejszymi gośćmi u Chorwatów byli zwykle Niemcy, Austriacy i Słoweńcy. W tym roku zjedzie do nich cała Europa, by wypocząć na plażach i zobaczyć przepiękne miasta, takie jak np. Dubrownik czy Split. W ubiegłym roku niemal milion naszych rodaków wypoczywało w Chorwacji, wydając średnio 3 tys. złotych w czasie wyjazdu. W tym roku ich liczba może wzrosnąć, ze względu na niedostępność Włoch czy Hiszpanii, które są największymi konkurentami tego kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. W Zakopanem pojawili się "turyści", których kwarantanna nie obejmuje. Niezwykły widok ucieszył mieszkańców
2. Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną

Kraj będzie gotowy na przyjęcie turystów?

Na razie obowiązuje zakaz przemieszczania się zarówno przez granice, jak i wewnątrz kraju, jednak już niedługo Chorwacja może stopniowo łagodzić restrykcje. W miarę wychodzenia z kryzysu zdrowotnego coraz głośniej mówi się o planach na sezon letni. Właściciele obiektów noclegowych i gastronomicznych czekają w pełnej gotowości na ponowne otwarcie. Nieoficjalnie mówi się, że Ministerstwo Turystyki oraz Chorwacka Wspólnota Turystyczna (HTZ) przygotowują szybkie kampanie marketingowe, które ściągną turystów do kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja służb w warszawskiej siedzibie partii przy Nowogrodzkiej. W akcji pirotechnicy, wiadomo, co się stało
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Niewiarygodne słowa o wychodzeniu z domów
  4. Europejski samolot pasażerski ostrzelany na lotnisku. Kadłub został przebity
  5. 15-latek zakażony koronawirusem nie żyje. Żył w izolacji ze rdzennymi mieszkańcami, nawet to nie pomogło
  6. Znany na całym świecie sportowiec zatrzymany przez policję na polskiej granicy. Popełnił straszne przestępstwo

Źródło: Onet

Następny artykuł