Chorwacja przyciąga turystówFot. pxhere.com/CC0 Public Domain

Byliście w Chorwacji? Przepiękne miejsce na urlop

Chorwacja jest popularnym kierunkiem turystycznym głównie ze względu na piękne plaże i ciepłe morze. Nie wszyscy turyści wiedzą, jakie tajemnice skrywa ten kraj i co można zobaczyć oprócz wybrzeża.

Chorwacja powstała na terenach, gdzie w starożytności rozciągała się rzymska prowincja Iliria. Plemiona Chorwatów przybyły na te ziemie dopiero w VII wieku i musiały walczyć o byt z plemionami Ostrogotów, Awarów i Słowian. W późniejszym okresie ziemie należące dziś do Chorwacji stały się łakomym kąskiem dla papiestwa, Wenecji i Węgier. Królestwo Chorwacji powstało w 925 r.

Tragedia nad polskim morzem. Nic nie dało się zrobićTragedia nad polskim morzem. Nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Chorwacja jest popularna zwłaszcza latem

Przez kolejne stulecia trwały walki i przepychanki pomiędzy Chorwatami, Węgrami, Austriakami a nawet Turkami. Kraj nad Morzem Adriatyckim sprzymierzał się z różnymi siłami, by w latach 90. XX wieku utworzyć niezależne państwo. Nareszcie turystyka mogła się rozwijać, a podróżni nie musieli obawiać się starć na ulicach. Potencjał tego regionu był ogromny.

Obecnie największą popularnością cieszy się obszar nad morzem, który jest wyjątkowy. Od nazwy chorwackiego regionu Dalmacja nazwano specyficzny rodzaj wybrzeża morskiego, które składa się z wielu wąskich wysp rozciągniętych równolegle do linii brzegowej stałego lądu. Sezon turystyczny trwa tam od połowy czerwca do połowy września, jednak pierwsi turyści przyjeżdżają już z początkiem maja. Niezwykle popularnym regionem jest również Park Narodowy Jezior Plitwickich.

Dzisiaj grzeje: 1. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
2. Jacek Kurski w poważnych tarapatach, wszystko wyciekło do sieci. Tym razem się nie wywinie?

Wraz ze wzrostem popularności serialu "Gra o Tron" wzrosło zainteresowanie zwiedzaniem Dubrownika. Turyści chcą na własne oczy zobaczyć kamienne budynki i wąskie uliczki, które stały się scenerią dla burzliwej historii Westeros. Szczególnie piękne są średniowieczne fortyfikacje, które pozostały niezmienione od XVII wieku. Większość zabytków tego miasta znajdziemy w obrębie jego dawnych murów, więc wycieczka jest wręcz przesycona historią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł