Chorwacja nie podjęła decyzji w sprawie turystówFot. unsplash.com/@fjaka

Europejski raj nie wpuści żadnych turystów? Wszyscy czekają na jedną, kluczową rzecz

Chorwacja nadal nie ogłosiła decyzji, czy przyjmie w tym roku zagranicznych turystów. Wszyscy czekają na jedną rzecz, która musi się spełnić, by można było mówić o dalszych losach turystyki. Polska Ambasada w Zagrzebiu wydała komunikat.

Chorwacja od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. W tym roku wakacyjne wyjazdy stanęły pod znakiem zapytania z powodu pandemii, lecz jeszcze nie wszystko stracone. Władze Chorwacji nadal zwlekają z podjęciem decyzji o wpuszczeniu zagranicznych turystów, chociaż przedsiębiorcy są gotowi na rozpoczęcie sezonu. Wszystkiego dowiemy się po zniesieniu zakazu przekraczania granic tego kraju.

Ważny apel szefa WHO. Mówi o rzeczy, która dzieje się w Polsce.Ważny apel szefa WHO. Mówi o rzeczy, która dzieje się w Polsce.Czytaj dalej

Chorwacja jeszcze nie podjęła decyzji

Ambasada Polski w Zagrzebiu zamieściła wpis na Facebooku, w którym wyjaśnia obecną sytuację i podaje kluczowy moment, który będzie początkiem rozmów o turystach z zagranicy.

- W dalszym ciągu żaden z zapowiadanych przez władze kraju etapów łagodzenia obostrzeń nie przewiduje otwarcia granic, ani umożliwienia zagranicznych przyjazdów turystycznych. Zarządzenie o zakazie przekraczania granic Republiki Chorwacji obowiązuje do 18.05.2020, więc dopiero w drugiej połowie maja wiadomo będzie, czy zostanie ono przedłużone, zmodyfikowane lub zniesione oraz na jakich zasadach Chorwacja mogłaby się otworzyć na turystę zagranicznego - poinformowała Ambasada we wpisie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne oświadczenie Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie również dla turystów
2. W poprzednim roku pietruszka, teraz inne warzywo. Ceny drastycznie rosną, mamy nowy symbol drożyzny żywności

Chorwacja bardzo ostrożnie podchodzi do kwestii znoszenia ograniczeń. W Polsce już od 4 maja otwarte są hotele i niektóre muzea, pod koniec kwietnia mogliśmy wejść do parków narodowych. Chorwaci taki krok zaplanowali dopiero na 11 maja, chociaż liczba chorych jest u nich znacznie niższa już od dawna. Nieoficjalne informacje pojawiły się na temat rozmów pomiędzy rządami Chorwacji a Słowenii. Oba kraje mogą się dogadać w kwestii otwarcia wspólnej granicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy nie mogli się spodziewać. Andrzej Duda wydał właśnie pilne oświadczenie
  2. Malutki niedźwiadek zgubił się w Bieszczadach. Gdy go znaleziono cały trząsł się z zimna
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Mama Anny Lewandowskiej wygadała się. Szczegóły porodu wyszły na jaw, było zupełnie inaczej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł