Chorwacja przyciąga turystówfot. pixabay/neufal54

Byliście w Chorwacji? Kraj przyciąga cały rok tłumy Polaków

Chorwacja jest popularnym wśród turystów miejscem. Chorwację co roku odwiedza ponad 13 mln turystów. Turystyka jest ważnym sektorem gospodarczym w Chorwacji.

Chorwacja to państwo położone na południu Europy. Graniczy z Bośnią i Hercegowiną, Czarnogórą, Serbią, Węgrami i Słowenią. Kraj od 2013 roku należy do Unii Europejskiej i stał się jego 28. członkiem. Chorwacja jest atrakcyjnym turystycznie krajem i każdego roku przyciąga tłumy turystów. Jedną z najliczniejszych narodowości, które odwiedzają ten bałkański kraj, są Polacy, którzy zakochani się w klimacie Chorwacji.

RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyściRMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyściCzytaj dalej

Chorwacja - rys historyczny

Chorwacja na początku lat 90. Ubiegała się o niepodległość. Wcześniej była częścią Jugosławii, od której chciała się odłączyć. W 1991 roku rozpoczęła się wojna między Chorwacją a Jugosławią. Po trzech latach udało się zakończyć konflikt. Chorwacja niepodległość oficjalnie uzyskała 25 czerwca 1991 roku. Po konflikcie z Jugosławią Chorwacja ubiegała się o członkostwo w NATO. Dopiero w 2000 roku, kiedy to zostały obalone autorytarne rządy Franjo Tudmana, nastąpiła demokratyzacja państwa. W 2005 roku Chorwacja rozpoczęła negocjacje w sprawie przyjęcia do Unii Europejskiej. W 2009 roku kraj dołączył do NATO, a w 2013 do Unii Europejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obaw
2. TVP Info znalazło sobie nowego "eksperta" po aktorze i gwiazdorze disco polo. Zrobi karierę?
3. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach

Chorwacja turystycznie

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w Europie. Państwo na Bałkanach posiada bogatą ofertę dla turystów. Obecnie turystyka jest bardzo ważnym i dochodowym sektorem gospodarki chorwackiej. Obywatele Unii Europejskiej mogą przebywać na terenie Chorwacji przez 90 dni bez posiadania paszportu, wystarczy dowód osobisty. Tylko w 2016 roku Chorwację odwiedziło blisko 14 mln turystów. Podróżni wygenerowali dla kraju prawie 10 mld dolarów przychodu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochał
  2. Poznajesz? Niewiele osób zna zastosowanie zapomnianej kulki
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Pies ze schroniska przytula się do każdej osoby. Próbuje znaleźć opiekuna, kto da mu szansę?

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł