Chorwacja z kolejnymi przyrostami.Fot. Pixabay.com/Kookay (zdjęcie ilustracyjne)

Zła wiadomość z Chorwacji. Polacy mogą mieć problemy

Chorwacja publikuje kolejne raporty, które mogą odcisnąć spore piętno na miejscowym sektorze turystycznym. Jeśli wskaźniki utrzymają się na podobnym poziomie, istnieje ryzyko, że Polacy nie dostaną się na południe Europy lotami bezpośrednimi.

Chorwacja notuje wysokie wskaźniki zachorowań na koronawirusa, które mogą przełożyć się na kolejne obostrzenia zarówno w obrębie kraju, jak i w skali międzynarodowej. Pomimo rezygnacji polskiego rządu z nałożenia na Zagrzeb zakazu obsługi połączeń lotniczych, już wkrótce Chorwacja może dołączyć do grona kierunków o podwyższonym ryzyku zachorowań na COVID-19.

Wprowadzają sankcje na kraje bałtyckie. Czarny scenariusz się spełniaWprowadzają sankcje na kraje bałtyckie. Czarny scenariusz się spełniaCzytaj dalej

Chorwacja z kolejnymi przyrostami. Co dalej z podróżami na południe?

Jak informują dziennikarze Onetu, Chorwacja notuje dynamiczne wzrosty zachorowań (z 391 do 475 na 2 września), co daje łączną liczbę 10 725 przypadków od początku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego. Tylko w nocy z 1 na 2 września krajowy resort zdrowia podał kolejne 145 zachorowań, przy ponad 4-milionowej populacji. W sumie ministerstwo odnotowało 7968 tzw. ozdrowieńców oraz 191 zgonów (wzrost o 1 w nocy z 1 na 2 września).

Dynamiczne wzrosty zachorowań notowane przez ministerstwo w Zagrzebiu mogą spowodować, że Chorwacja wróci na listę kierunków zakazanych przez polski rząd. Jak na razie administracja Mateusza Morawieckiego pozwoliła na loty bezpośrednie na południe Europy, jednak ambasada w Zagrzebiu apeluje o powstrzymanie się od “podróży niekoniecznych”.

Ambasada reaguje na wzrosty. Chorwacja niekoniecznie dla turystów

Przedstawicielstwo polskiej dyplomacji w Zagrzebiu zaznacza, iż wszelkie podróże o charakterze turystycznym są wyraźnie niewskazane. Chorwacja, w oczach urzędników, powinna być wyłącznie kierunkiem dla osób wyjeżdżających w celach zawodowych, biznesowych oraz rodzinnych. Co więcej, ambasada apeluje o ścisłe przestrzeganie krajowego reżimu sanitarnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem
2. Znoszą zakaz w Polsce. Chodzi o czerwone strefy
3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami

- Przypominamy, że MSZ odradza podróże do Republiki Chorwacji, które nie są konieczne. Tym z Państwa, którzy przebywają w Chorwacji lub decydują się na pobyt w najbliższych dniach, przypominamy o zachowaniu środków ostrożności i unikanie przebywania w zatłoczonych miejscach - czytamy w komunikatach Ambasady RP w Zagrzebiu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu oka
  2. Powrót do szkół. W Polsce zamknięto już kilka placówek, ważna informacja dla rodziców
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Wydaje się, że na zdjęciu widać kawałek suchej ziemi, ale w rzeczywistości jest inaczej. W ostatniej chwili nadeszła pomoc

Źródło: Onet

Następny artykuł