choroba dzieci podobna do koronawirusaFot. Pixabay.com/Bob_Dmyt/zdjęcie poglądowe

Choroba dzieci się rozprzestrzenia. "Wierzchołek góry lodowej" za granicą

Choroba dzieci, która ma związek z koronawirusem, rozprzestrzenia się na kolejne kraje. Rząd jednego z państw nie ma wątpliwości - twierdzą, że to dopiero początek.

Choroba, o której pierwsze doniesienia pojawiły się w USA, jest kolejnym problemem lekarzy. Choć świat walczy z koronawirusem, nowe schorzenie okazuje się niebezpieczne i może mieć związek z pandemią. Jak podał gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, aż 90% dzieci, u których wykryto nowy wieloukładowy zespół zapalny (MIS-C) miało pozytywny wynik testu na koronawirusa lub na obecność jego przeciwciał.

Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyjeZrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyjeCzytaj dalej

Nowa choroba atakuje dzieci. Sytuacja jest poważna

Na konferencji prasowej gubernator stanu Nowy Jork zabrał głos ws. nowej choroby atakującej najmłodszych. Niestety stwierdził, jak pisze TVN24, że to dopiero "wierzchołek góry lodowej".

- Im więcej stanów się temu przygląda, tym więcej znajdziemy przypadków. Moim zdaniem będzie najpierw gorzej, zanim sytuacja się poprawi - stwierdził gorzko Cuomo.

Dodał również, że początkowo nowego schorzenia w ogólnie nie łączono z koronawirusem, jednak ostateczne wnioski z analiz taki związek wskazują. We wtorek burmistrz Nowego Jorku twierdził, że przypadków zachorowań było 147, jednak dane te zakwestionowano. Gubernator wskazuje, że w stanie wykryto 137 przypadków zachorowań u dzieci, jest to jednak - jak pisze TVN24 - "wierzchołek góry lodowej".

Dzisiaj grzeje: 1. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu
2. Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

USA walczy równocześnie też z pandemią koronawirusa. Mieszkańcy Nowego Jorku wzywani są do noszenia maseczek oraz zachowywania dystansu społecznego. Coumo podkreślał, jak ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad, zwrócił też uwagę na to, że do zakażenia dochodzić może wśród domowników, zwłaszcza jeśli ktoś z nich jest zatrudniony i narażony na zachorowanie przebywając poza domem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dziś obowiązuje ważny zakaz. Wielu Polaków będzie niepocieszonych
  2. Suczka zaczęła głośno szczekać. Kiedy właścicielka sprawdziła monitoring, od razu wbiegła do jej pokoju
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: TVN24

Następny artykuł